Purseenpoisto- ja viistehiomalaitteet
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Pehmeällä käynnistyksellä ja lämpösuojalla varustettu pienikokoinen viistehiomalaite suorien reunojen, sisä- ja ulkosäteiden ja porausten työstöön alkaen ⌀ 22 mm. Hienosäätö mahdollistaa sekä pienet viisteet purseenpoistoa varten että leveät viisteet. Parannettu teräpää vähentää leikkausvoimaa.
Toimituksen sisältö
Mukana jyrsin, 3 KM-kääntöterää, lastunkeräin nro 084520 ja kuljetuslaukku.
Ohje
Työkappaleen särmän korkeus oltava ohjausrullalle vähintään 2 mm.
Malli
Viiste 30° − Leveys portaaton 0 - 5 mm.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Purseenpoisto- ja viisteytyskone |
|---|---|
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Leveys | 138 mm |
| Pituus | 310 mm |
| Paino | 4 kg |
| Valmistajan merkintä | EKF300 |
| Enimmäiskierrosluku: | 6000 min-1 |
| Energiansyöttö | Verkkovirtakäyttöinen |
| Tehonkulutus | 1500 W |
| Korkeus | 295 mm |
| Verkkojännite | 230 V |
| Vaihe | 30° |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 078121 |
|---|---|
| EAN | 4250187507229 |