Yksivaihteinen käsiporakone
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Fein-käsiporakone –
- Tarkkuusporakoneen istukka, kokonaan metallia.
- Portaaton elektroninen kierrosluvun säätö herkkään esiporaukseen.
- Metallinen vaihdekotelo varmaa laakerointia varten.
- Uritettu lisäkahva varmaan otteeseen.
- FEIN Sensitiv -kahva väsymättömään ja turvalliseen työskentelyyn.
- Integroitu virtakytkin helppoon käyttöön.
Rakenne
Kompakti ja suurella nopeudella.
Etu
Portaaton elektroninen kierrosluvun säätö.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pikaistukan 0,5–10 mm, kiinnitysvoiman varmistuksella.
Rakenne
Fein-käsiporakone –
- Täysmetallinen tarkkuusporanistukka.
- Portaaton elektroninen kierrosluvun säätö herkkään esiporaukseen.
- Metallinen vaihdekotelo varmaa laakerointia varten.
- Urakuvioitu lisäkahva varmaan otteeseen.
- FEIN Sensitiv -kahva väsymättömään ja turvalliseen työskentelyyn.
- Integroitu virtakytkin helppoon käyttöön.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Porakone |
|---|---|
| Paino | 1.7 kg |
| Valmistajan merkintä | BOP-6 |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 500 W |
| Maksimitärinät standardin mukaan | < 2,5 m/s2 |
| Sopii materiaalille | Teräs; Teräs; Teräs |
| Poraistukan kiristysalue | 0.5 - 10 mm |
| Istukan kiinnitys | 1/2 tuumaa − 20 UNF |
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 6 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 20 mm |
| Oikea-/vasenkätinen kierre | kyllä |
| Kierroslukualue | 0 - 4000 min-1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 075110 |
|---|---|
| EAN | 4014586882413 |