Tehokas käsiporakone
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tehokas porakone kierrosnopeuden säädöllä joustavaan käyttöön metallityössä.
- Oikea/vasen pyörimissuunta kierteitykseen aina M12:een asti.
- Ensiluokkainen Röhm-metallipikakiristysistukka SUPRA SK.
- Vääntömomentin luistokytkin.
- Vääntömomentiltaan vakaa 1200 W:n suurtehomoottori.
Toimitussisältö
Sisältää pikaistukan 3–16 mm ja sivukahvan.
Huomautus
Sopivia kierukkaporia on saatavana alkaen nro 114000.
Rakenne
Kaksinopeuksinen mekaaninen vaihteisto.
Etu
Laadukas Röhm-metallipikakiristysistukka.
Rakenne
Tehokas porakone kierrosluvun säädöllä joustavaan käyttöön metallityöstössä.
- Oikea/vasenkäynti kierteitykseen kokoon M12 asti.
- Ensiluokkainen Röhm-metallinen pikaistukka SUPRA SK.
- Vääntömomentin luistokytkin.
- Momentiltaan vakaa 1200 W:n suurtehomoottori.
Toimitussisältö
Sis. pikaistukan 3–16 mm, sivukahvan.
Huomautus
Sopivia kierreporaimia on saatavana alkaen nro 114000.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Porakone |
|---|---|
| Paino | 3.7 kg |
| Valmistajan merkintä | BOS 16-2 |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 1200 W |
| Maksimitärinät standardin mukaan | < 2,5 m/s2 |
| Sopii materiaalille | Teräs; Teräs; Teräs |
| Spiraaliporan maks. ⌀ puuhun, 1. vaihde | 50 mm |
| Poraistukan kiristysalue | 3 - 16 mm |
| Istukan kiinnitys | 1/2 tuumaa − 20 UNF |
| Suurin kierreporan ⌀ teräksessä, 1. vaihde | 16 mm |
| Kierroslukualue 1. vaihde | 0 - 520 min-1 |
| Maks. kierrepora-⌀ puussa, 2. vaihde | 50 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ teräkseen, 2. vaihde | 10 mm |
| Kierroslukualue 2. vaihteella | 0 - 1600 min-1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 075155 |
|---|---|
| EAN | 4014586876443 |