Porakone
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Oikea porakone jokaiselle poraushalkaisijalle.
Jokaisella porakoneella on optimaalinen kierroslukualue tietyille poraushalkaisijoille, ja lisäksi siinä on kara sisäisellä kuusiokiinnityksellä ruuvauskärjille, joita voidaan käyttää myös ilman poraistukkaa.
Rakenne
- Kestävä painevalettu alumiininen vaihdekotelo optimaaliseen lämmönpoistoon ja pitkään käyttöikään.
- Pyörivä hiiliharjasilta maksimaaliseen suorituskykyyn myös vasenkierrolla, esim. tiukasti kiinni olevien ruuvien irrotukseen.
- Metabo S-automatic -turvakytkin: mekaaninen voimansiirron irtikytkentä, kun porakone jumittuu, turvallista työskentelyä varten.
- Valittava pulssitoiminto tiukasti kiinni olevien ruuvien irrotukseen ja esiporaukseen sileille pinnoille.
- Vario-Tacho-Constamatic (VTC) -täysaaltosähköelektroniikka materiaalille sopiville kierrosluvuille, jotka pysyvät vakiona kuormituksessa.
- Vario-Tacho-Constamatic (VTC) -täysaaltosähköelektroniikka materiaalille sopiville kierrosluvuille, jotka pysyvät vakioina kuormituksessa.
- Säätöpyörä kierrosluvun esivalintaan.
- 2-portainen vaihteisto.
- Metabo Marathon -moottori patentoidulla pölysuojalla pitkää käyttöikää varten.
- Oikea-/vasenkäynti.
- Kara sisäkuusiokiinnityksellä ruuvauskärjille työskenneltäessä ilman poraistukkaa.
- Ylikuormitussuoja: suojaa moottoria ylikuumenemiselta.
- Uudelleenkäynnistyssuoja: estää tahattoman käynnistymisen sähkökatkon jälkeen.
- Kahva luistamattomalla softgrip-pinnalla.
- Kaapelimyötäinen palloläpivienti optimaaliseen liikkumisvapauteen työskentelyssä.
- Hiiliharjojen kulumisilmaisin.
Toimitussisältö
Sis. hammaskehäporaistukan, istukka-avaimen ja lisäkahvan.
Rakenne
Oikea porakone jokaista porahalkaisijaa varten.
Jokaisella porakoneella on tietyille porahalkaisijoille optimaalinen kierroslukualue, ja lisäksi siinä on sisäkuusiokiinnitteinen kara ruuvauskärjille, jota voidaan käyttää myös ilman poraistukkaa.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Porakone |
|---|---|
| Paino | 2.7 kg |
| Valmistajan merkintä | BEV 1300-2 |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 1300 W |
| Spiraaliporan maks. ⌀ puuhun, 1. vaihde | 40 mm |
| Poraistukan kiristysalue | 1,5 mm |
| Suurin kierreporan ⌀ teräksessä, 1. vaihde | 16 mm |
| Maks. kierrepora-⌀ puussa, 2. vaihde | 25 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ teräkseen, 2. vaihde | 10 mm |
| Oikea-/vasenkätinen kierre | kyllä |
| Suurin kierrosluku 1. vaihteella | 1100 min-1 |
| Enimmäiskierrosluku 2. vaihteella | 3100 min-1 |
| Maksimivääntömomentti | 16 Nm; 44 Nm; 16 Nm; 44 Nm; 16 Nm; 44 Nm |
| Kaulan Ø | 43 mm |
| Kaapelin pituus | 4 m |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 075070 |
|---|---|
| EAN | 4007430314352 |