Porakone
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
PorakoneRakenne
Käsiporakone tehokkaalla 750 W:n moottorilla ja suurella vääntömomentilla teräksen poraamiseen enintään 13 mm:n paksuuteen asti.
- 2-vaihteinen.
- Kuula- ja rullalaakeroitu, mikä mahdollistaa tarkan työskentelyn ja pitkän käyttöiän.
- Pieni kulmamitta 29 mm.
- Portaaton kierrosluvun säätö säätönupilla.
- Ohjauselektroniikka tarkkaan poraukseen.
- Ylikuormitussuoja käyttäjän ja koneen suojaamiseksi.
- Karan kaula-⌀ 43 mm (Eurooppa-standardi) – voidaan käyttää poratelineessä.
- Oikea-/vasenkäynti.
- Softgrip.
Etu
Reiät Ø 13 mm asti teräkseen.
Toimitussisältö
Sis. pikaistukan 13 mm, sivukahvan, poraussyvyyden rajoittimen 210 mm, L-BOXX 102.
Porakone
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Porakone |
|---|---|
| Pakkaus | Järjestelmälaukku (L-Boxx) |
| Paino | 2.4 kg |
| Valmistajan merkintä | GBM 13-2 RE |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 750 W |
| Maksimitärinät standardin mukaan | 7,5 m/s2 |
| Spiraaliporan maks. ⌀ puuhun, 1. vaihde | 32 mm |
| Poraistukan kiristysalue | 1.5 - 13 mm |
| Istukan kiinnitys | 1/2 tuumaa – 20 UNF |
| Suurin kierreporan ⌀ teräksessä, 1. vaihde | 13 mm |
| Maks. kierrepora-⌀ puussa, 2. vaihde | 20 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ teräkseen, 2. vaihde | 8 mm |
| Pakkaus | Järjestelmälaukku (L-Boxx) |
| Suurin kierrosluku 1. vaihteella | 1000 min-1 |
| Enimmäiskierrosluku 2. vaihteella | 3000 min-1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 075420 |
|---|---|
| EAN | 3165140799737 |