Kaksivaihteinen porakone
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Kompakti kaksinopeuksinen käsiporakone poraamiseen, avarrukseen, kierteitykseen ja ruuvinvääntöön.
- Portaaton elektroninen kierrosluvun säätö tuntumaohjattuun esiporaukseen ja ruuvinvääntöön.
- Integroitu virtakytkin oikea-/vasenkätisellä pyörimissuunnan vaihdolla mahdollistaa mukavan käytön.
Uurrettu sivukahva varmaa otetta varten (muotoiltu).
Toimitussisältö
Sis. pikaporaistukan kiristysvoiman varmistuksella ja 1 sivukahvan.
Huomautus
Sopivia kierreporaimia saatavana alkaen nro 114000.
Etu
Portaaton elektroninen kierrosluvun säätö.
Malli
- Kompakti kaksinopeuksinen käsiporakone poraukseen, upotukseen, kierteitykseen ja ruuvaukseen.
- Portaaton elektroninen kierrosluvun säätö tuntumaohjattuun esiporaukseen ja ruuvaukseen.
- Integroitu virtakytkin, jossa oikea-/vasenkätinen suunnanvaihto, takaa mukavan käytön.
Urallinen sivukahva varmaa otetta varten (muotoon sovitettu).
Toimitussisältö
Sis. pikaistukan kiristysvoiman varmistuksella ja 1 sivukahvan.
Huomautus
Sopivia kierrepora-/spiraaliporia saatavissa alkaen nro 114000.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Porakone |
|---|---|
| Paino | 2 kg |
| Valmistajan merkintä | BOP 13-2 |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 550 W |
| Maksimitärinät standardin mukaan | < 2,5 m/s2 |
| Spiraaliporan maks. ⌀ puuhun, 1. vaihde | 37 mm |
| Poraistukan kiristysalue | 1.5 - 13 mm |
| Istukan kiinnitys | 1/2 tuumaa − 20 UNF |
| Suurin kierreporan ⌀ teräksessä, 1. vaihde | 13 mm |
| Kierroslukualue 1. vaihde | 0 - 680 min-1 |
| Maks. kierrepora-⌀ puussa, 2. vaihde | 27 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ teräkseen, 2. vaihde | 10 mm |
| Kierroslukualue 2. vaihteella | 0 - 2200 min-1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 075150 |
|---|---|
| EAN | 4014586882567 |