Reikäsydänporakone
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Suuri magneetin pitovoima ja turvakytkin takaavat turvallisen työskentelyn kaikissa asennoissa.
- Integroitu jäähdytys- ja voiteluaineen syöttö puhtaita leikkauspintoja ja pitkää työkalun käyttöikää varten.
- Mukavuus-magneetin pitovoiman näyttö.
- Oikea-/vasenkäynti (myös kierteitykseen).
- Paino-optimoitu rakenne.
Toimitussisältö
Sis. jäähdytys-/voiteluaineen säiliön, kiristyshihnan, 1 kpl keskitystapin, lastukoukut ja laukun.
Erikoisvarusteet
Pyynnöstä.
Huomautus
HM-kehäporat ja istukat saatavilla alkaen nro 119000. Sopiva QuickIN-Max-istukka ja HM-kehäporat maks. DM 100 mm voidaan toimittaa pyynnöstä.
Rakenne
Kompakti, kevyt 1-vaihteinen magneetti-kehäporakone, jossa on korkea toiminnallisuus ja kallistusanturi.
Malli
- Suuri magneetin pitovoima ja turvakytkin takaavat turvallisen työskentelyn kaikissa asennoissa.
- Integroitu jäähdytysvoiteluaineen syöttö puhtaisiin leikkuupintoihin ja pitkään työkalun käyttöikään.
- Mukavuus-magneetin pitovoiman näyttö.
- Oikea-/vasenkäynti (myös kierteitykseen).
- Paino-optimoitu rakenne.
Toimitussisältö
Sisältää jäähdytysvoiteluaineastian, kiristyshihnan, 1 kpl keskiöpuikon, lastukoukut ja laukun.
Erikoistarvikkeet
Pyynnöstä.
Huomautus
HM-reikäsydänporat ja kiinnitykset saatavana alkaen nro 119000. Sopiva QuickIN-Max-kiinnitys ja HM-reikäsydänporat maks. Ø 100 mm voidaan toimittaa pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Magneettijalallinen ydinkone |
|---|---|
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 16 mm |
| Kierroslukualue 1. vaihde | 130 - 520 min-1 |
| Magneettijalan pituus | 175 mm |
| Magneettijalan leveys | 80 mm |
| Suurin upotushalkaisija | 31 mm |
| Työisku | 135 mm |
| Suurin kalvimen ⌀ | 16 mm |
| Suurin reikäsahan ⌀ teräksessä | 12 - 35 mm |
| Suurin kierretapin ⌀ teräksessä | M14 mm |
| Leveys | 198 mm |
| Pituus | 311 mm |
| Paino | 10.6 kg |
| Valmistajan merkintä | KBU35Q |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 1100 W |
| Korkeus | 603 mm |
| Verkkojännite | 230 V |
| Työkalunpitimen muoto | QuickIN |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 076520 |
|---|---|
| EAN | 4014586886039 |