Reikäjyrsin SB
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
- Integroitu sisävoitelujärjestelmä, magneettisuuden osoitin magneetin kiinnitysvoiman valvontaan.
- Integroitu leikkuuöljysäiliö, kaapelinohjaus kokonaan rungossa.
- Öljykylpyvaihteet.
Magneettiporakone, Swivel Base, säätömahdollisuus, kun magneetti on päällä. Kääntöalue 20° molemmille sivuille ja portaaton eteenpäin- ja taaksepäinsäätö (15 mm).
Toimituksen sisältö
Mukana laukku, reikäjyrsinistukka, reikäporan ulostyöntötappi, turvaketju, magneettinen lastukoukku, voitelujärjestelmä ja käyttötyökalut.
Ohje
- Reikäjyrsimet nroista 118782 − 118922.
- Magneettiporakone, automaattinen syöttö, tyhjiökiinnityslevy ja putkikiinnittimet tilauksesta.
- Paineilmatoimiset magneettiporakoneet, ATEX-standardi, tilauksesta. <Malli
Voimakkaat yleiskäyttöiset koneet kaikille materiaaleille poraukseen, kierteitykseen, kalvintaan ja upotukseen.
Käynti myötä-/vastapäivään, akselien säätöelektroniikka ja avaimeton poran pikavaihtojärjestelmä sekä lämpösuoja mahdollistavat monipuoliset käyttömahdollisuudet.
Sisältää reikäporan ⌀ 14 / 18 / 22 mm, leikkaussyvyys 30 mm; sisältää pikaporaistukan SSBF 1 − 16 mm.
Kierrepora-adapteri M10 / M12 / M16.
Käyttö
Voimakkaasti alennettujen vaihdetasojen kierrosluvun portaaton säätö mahdollistaa kierretappien, kierukkaporien, kalvimien, upottimien ja reikäjyrsinten käytön kaikissa materiaalilaaduissa.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Magneettijalallinen kruunuporakone |
|---|---|
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 20 mm |
| Kierroslukualue 1. vaihde | 70 - 280 min-1 |
| Kierroslukualue 2. vaihteella | 180 - 580 min-1 |
| Magneettijalan pituus | 90 mm |
| Magneettijalan leveys | 180 mm |
| Suurin upotushalkaisija | 50 mm |
| Suurin kalvimen ⌀ | 20 mm |
| Suurin reikäsahan ⌀ teräksessä | 50 mm |
| Suurin kierretapin ⌀ teräksessä | M20 mm |
| Leveys | 171 mm |
| Pituus | 295 mm |
| Paino | 16 kg |
| Valmistajan merkintä | MAB525 |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 1600 W |
| Korkeus | 492 mm |
| Työkalunpitimen muoto | MK3 |
| Työkalunpitimen mitat | 19 mm Weldon |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 076536 |
|---|---|
| EAN | 4250187513701 |