Iskuporakone
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Toimitussisältö
Sis. sivukahva, konepyyhe.
Huomautus
Sopivia HM-poravasaroita saatavilla alkaen nro 787000.
Malli
Vankka iskuporakone, jossa SDS-plus-työkalupidin ja vahva porausteho.
- Ylikuormitussuoja käyttäjän ja koneen suojaamiseksi.
- Portaaton kierrosluvun säätö siistiä esiporausta varten.
- Monipuoliset käyttömahdollisuudet talttaustoiminnon (pyörityslukitus) ansiosta.
- Oikea-/vasenkäynti jumittuneiden porien irrottamiseen.
- Pikavaihtoistukka nopeisiin vaihtojen välillä: iskuporaus betoniin ja poraus ilman iskua puuhun tai metalliin.
- Iskutoiminnon pysäytys poraukseen puuhun ja teräkseen.
- 27 % vähemmän tärinää edelliseen malliin verrattuna aktiivisen tärinänvaimennuksen ansiosta.
Etu
Iskuenergia 2,7 joulea.
Toimitussisältö
Sis. pikaistukka 13 mm, vaihtoistukka SDS-plus, syvyysvaste 210 mm, kuljetuslaukku.
Toimitussisältö
Sis. sivukahvan, koneen suojaliinan.
Huomautus
Sopivia HM-poravasaroita saatavilla alkaen nro 787000.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Iskuporakone |
|---|---|
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 13 mm; 13 mm; 13 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 30 mm; 30 mm; 30 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ betonissa | 26 mm; 26 mm; 26 mm |
| Sopii materiaalille | Kivi; Betoni; Muuraus; Kivi; Betoni; Muuraus; Kivi; Betoni; Muuraus |
| Suurin iskutaajuus | 4000 min-1 |
| Iskuenergia | 2.7 J |
| Kiinnitys | SDS Plus |
| Paino | 2.9 kg |
| Valmistajan merkintä | GBH 2-26 F |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 830 W |
| Maksimitärinät standardin mukaan | 16.5 m/s2 |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Työkalunpitimen muoto | SDS Plus |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 075510 |
|---|---|
| EAN | 3165140859202 |