Iskuporakone
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Ominaisuudet
Iskuporakone erittäin tehokkaalla moottorilla, jossa on suuri vääntömomentti vaativimpiin käyttökohteisiin (poraus, työskentely kruunuporilla ja reikäsahoilla) sekä ruuvaamiseen ja sekoittamiseen.
- Uusi turvakädensija innovatiivisella kiinnityksellä ja Softgrip-pinnoitteella koneen turvalliseen hallintaan.
- Kestävä metallinen vaihdekotelo pitkää käyttöikää varten.
- Mekaaninen ylikuormituskytkin Antirotatio takaa korkean työturvallisuuden myös erittäin vaativissa käyttökohteissa.
- Metallinen pikaistukka, yksiholkki ja Auto-Lock nopeaan työkalunvaihtoon yhdellä kädellä
- Kääntyvä hiiliharjapidike samaan tehoon sekä vasen- että oikeakäynnillä.
- Karan kaula-⌀ 43 mm (Eurooppa-standardi) − voidaan käyttää poratelineessä.
- 2-vaihteinen vaihteisto. <Ominaisuudet
- Torque-Control suureen tarkkuuteen: momentinvalitsin tasalaatuiseen ruuvaamiseen.
- Constant-Electronic mukavaan työskentelyyn: pitää kierrosluvun vakiona myös kuormitettuna.
- Uusi turvakahva innovatiivisella kiinnityksellä ja Softgripillä koneen turvalliseen hallintaan.
- Kestävä metallinen vaihdekotelo pitkää käyttöikää varten.
- Mekaaninen ylikuormituskytkin Antirotatio, korkea työturvallisuus myös erittäin vaativissa sovelluksissa.
- Metallinen yksihylsyinen pikaporaistukka Auto-Lockilla nopeaan työkalunvaihtoon yhdellä kädellä
- Käännettävä hiiliharjalevy samaa tehoa varten sekä vasen- että oikeakäynnillä.
- Karan kaula-⌀ 43 mm (Eurooppa-standardi) – voidaan käyttää poratelineessä.
- 2-nopeuksinen vaihteisto.
Toimitussisältö
Sis. lisäkädensijan, syvyysrajoittimen 210 mm, pikaistukan 13 mm, kuljetuslaukku.
Rakenne
Iskuporakone tehokkaalla moottorilla ja suurella vääntömomentilla vaativimpiin käyttökohteisiin (poraus, työskentely kruunuporilla ja reikäsahoilla) sekä ruuvaukseen ja sekoitukseen.
Tekniset tiedot
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 16 mm; 16 mm; 16 mm |
|---|---|
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 40 mm; 40 mm; 40 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ betonissa | 22 mm; 22 mm; 22 mm |
| Suurin iskutaajuus | 15300 min-1 |
| Valmistajan merkintä | GSB 21-2 RCT |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 1300 W |
| Maksimitärinät standardin mukaan | 14.6 m/s2 |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Pikaistukan avainväli | 1.5 - 13 mm |
| Maksimivääntömomentti | 43 Nm; 43 Nm; 43 Nm |
| Suurin kierrosluku 1. vaihteella | 900 min-1 |
| Enimmäiskierrosluku 2. vaihteella | 3000 min-1 |
| Istukan kiinnitys | 1/2 tuumaa − 20 UNF |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 075720 |
|---|---|
| EAN | 3165140505642 |