MultiMaster MM 700 Max Top, akku 71293461
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
MultiMaster MM 700 Max Top AkkuToimitussisältö
Tarvikesarja 60 osaa, 1 kpl pikalaturi ALG 80, 2 kpl litiumioniakkuja (18 V / 3 Ah), 1 kpl pölynpoistolaite, 1 kpl muovinen työkalulaukku.
2 kpl E-Cut Standard -sahanterä curved (35 mm), 2 kpl E-Cut Standard -sahanterä curved (65 mm), 1 kpl E-Cut Precision -sahanterä (35 mm), 1 kpl E-Cut Precision -sahanterä (65 mm), 1 kpl E-Cut Long-Life -sahanterä (10 mm), 2 kpl E-Cut Long-Life -sahanterä (35 mm), 1 kpl E-Cut Long-Life -sahanterä (32 mm), 1 kpl E-Cut Long-Life -sahanterä (42 mm), 1 kpl E-Cut Carbide Pro -sahanterä (32 mm), 1 kpl segmentoitu sahanterä (D85), 1 kpl HM-segmenttisahanterä, 1 kpl HM-raspi (kolmion muotoinen), 1 kpl lasta, 1 kpl leikkuuveitsi, sienen muotoinen, 1 kpl monitoimiveitsi, 1 kpl rei’itetty hioma-alusta, kutakin 10 kpl rei’itettyjä hiomapapereita (K60, K80, K120, K180).
Rakenne
Markkinajohtava värähtelevä työkalu kolmessa eri teholuokassa (SuperCut, MultiMaster, MultiTalent) uudessa versiossa, jossa Starlock-työkalukiinnitys (parannettu voimansiirto, yli 35 % nopeampi työskentely).
- Lähes rajattomat käyttömahdollisuudet (sahaus, hionta, kaavinta, katkaisu, purkutyö) värähtelevän liikkeen ansiosta (vähäinen pölynmuodostus).
- Portaaton elektroninen kierrosluvun säätö optimaalista työskentelyä varten.
- Korkein mahdollinen laatu ja vakaus metallivaihteiston ja kauttaaltaan käytettyjen kuula- ja neulalaakereiden ansiosta.
- Optimaalinen käsiteltävyys ergonomisen muotoilun, Softgrip-inserttien ja pienen painon ansiosta.
Soveltuvin MultiTool mahdollisimman nopeaan työn etenemiseen rakentamisessa ja remontoinnissa bimetallisahanterillä puulle, metallille ja muoville. Starlock Plus -työkalukiinnityksen ansiosta käytettävissä on noin 180 FEIN-lisävarustetta teholuokissa Starlock, Starlock Plus ja StarlockMax.
Huomautus
Sopivat akut MultiVolt-akkuliitäntään löytyvät kohdasta nro 073832.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Oskilloiva monitoimityökalu |
|---|---|
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Fein tyyppi E 18 V |
| Amplitudi (värähdysliike) | 2 × 2,0 astetta |
| Paino | 1.6 kg |
| Valmistajan merkintä | AMM 700 MAX |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Työkalukiinnike | StarlockMax |
| Epäkeskotaajuus | 10000 min-1 |
| Akkukapasiteetti | 3 Ah |
| Akun jännite | 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G07780571293461 |
|---|---|
| EAN | 4014586893112 |