MultiMaster MM 700 Max
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Markkinajohtava oskilloiva työkalu kolmessa eri teholuokassa (SuperCut, MultiMaster, MultiTalent) uudessa mallissa, jossa Starlock-työkalukiinnitys (parannettu voimansiirto, joka nostaa työnopeutta yli 35 %).
- Lähes rajattomat käyttömahdollisuudet (sahaus, hionta, kaapiminen, katkaisu, irrotus) oskilloivan liikkeen ansiosta (vähäinen pölynmuodostus).
- Portaaton elektroninen kierrosluvun säätö optimaalista työskentelyä varten.
- Paras mahdollinen laatu ja kestävyys metallivaihteiston sekä laajasti käytettyjen kuula- ja neulalaakereiden ansiosta.
- Optimaalinen käsiteltävyys ergonomisen muotoilun, Softgrip-upotusten ja pienen painon ansiosta.
Sopivin MultiTool mahdollisimman nopeaan työn etenemiseen laajennus- ja remonttitöissä bimetallisahanterillä puulle, metallille ja muoville. Starlock Plus -työkalukiinnityksen ansiosta käytössäsi on noin 180 FEIN-lisävarustetta teholuokissa Starlock, Starlock Plus ja StarlockMax.
Toimitussisältö
1 kpl Universal E-Cut -sahanterä (44 mm), L-BOXX.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Oskilloiva monitoimityökalu |
|---|---|
| Pakkaus | Järjestelmälaukku (L-Boxx) |
| Amplitudi (värähdysliike) | 2 × 2,0° |
| Paino | 1,6 kg |
| Valmistajan merkintä | MM 700 MAX |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 450 W |
| Työkalukiinnike | StarlockMax |
| Kaapelin pituus | 5 m |
| Epäkeskotaajuus | 10000–19500 min-1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 077804 |
|---|---|
| EAN | 4014586897868 |