MultiMaster MM 300 Plus Start
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Starlock Plus -työkalukiinnityksen ansiosta käytössäsi on noin 100 FEIN-lisävarustetta Starlock- ja Starlock Plus -teholuokissa.
Markkinoiden johtava värähtelevä työkalu kolmessa eri teholuokassa (SuperCut, MultiMaster, MultiTalent) uudessa mallissa Starlock-työkalukiinnityksellä (parempi voimansiirto jopa 35 % nopeampaan työskentelyyn).
- Lähes rajattomat käyttömahdollisuudet (sahaus, hionta, kaavinta, katkaisu, raspitus) värähtelevän liikkeen ansiosta (vähäinen pölynmuodostus).
- Portaaton elektroninen kierrosluvun säätö optimaaliseen työskentelyyn.
- Paras mahdollinen laatu ja vakaus metallivaihteiston sekä kuulien ja neulalaakereiden kauttaaltaan käytön ansiosta.
- Optimaalinen käsiteltävyys ergonomisen muotoilun, softgrip-insertien ja pienen painon ansiosta.
Monitoimityökalu rakentamiseen ja remontointiin perusvarustuksella puun, metallien, kipsilevyjen ja muovin sahaamiseen.
Toimitussisältö
1 kpl muovinen työkalulaukku, 1 kpl E-Cut Long-Life -sahanterä (35 mm), 1 kpl E-Cut Long-Life -sahanterä (65 mm), 1 kpl Universal E-Cut -sahanterä (44 mm).
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Oskilloiva monitoimityökalu |
|---|---|
| Pakkaus | Järjestelmälaukku (L-Boxx) |
| Amplitudi (värähdysliike) | 2 × 1,6 astetta |
| Paino | 1.4 kg |
| Valmistajan merkintä | MM 300 Plus Start |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Tehonkulutus | 250 W |
| Työkalukiinnike | Starlock, Starlock Plus |
| Kaapelin pituus | 5 m |
| Epäkeskotaajuus | 11000 - 20000 min-1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 077824 |
|---|---|
| EAN | 4014586893747 |