MultiMaster AMM 500 Plus Top -akku 71293361 71293361
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
MultiMaster AMM 500 Plus Top akkuToimitussisältö
30-osainen tarvikesarja, 1 kpl imulaite, 1 kpl muovinen työkalulaukku.
Sis. 1 kpl pikalaturi ALG 80, 2 kpl litiumioniakkuja (18 V / 3 Ah).
30-osainen tarvikesarja sisältää: 1 kpl E-Cut Long-Life -sahanterä (10 mm), 2 kpl E-Cut Long-Life -sahanterä (35 mm), 2 kpl E-Cut Long-Life -sahanterä (65 mm), 1 kpl E-Cut Carbide Pro -sahanterä (32 mm), 1 kpl HM-sahanterä (⌀ 75), 1 kpl HM-raspi (kolmion muotoinen), 1 kpl lasta, 1 kpl rei’itetty hioma-alusta, sekä 1 kpl rei’itetty hiomapaperi (K60, K80, K120, K180) kutakin.
Malli
Markkinajohtava värähtelevä työkalu kolmessa eri teholuokassa (SuperCut, MultiMaster, MultiTalent) uudessa mallissa, jossa Starlock-työkalukiinnitys (parempi voimansiirto jopa 35 % suurempaan työskentelynopeuteen).
- Lähes rajattomat käyttömahdollisuudet (sahaus, hionta, kaavinta, katkaisu, raspaukset) värähtelevän liikkeen ansiosta (vähäinen pölynmuodostus).
- Portaaton elektroninen kierrosluvun säätö optimaaliseen työskentelyyn.
- Mahdollisimman korkea laatu ja vakaus metallisten vaihteiden sekä kauttaaltaan käytettyjen kuula- ja neulalaakereiden ansiosta.
- Optimaalinen käsiteltävyys ergonomisen softgrip-inserteillä varustetun muotoilun ja alhaisen painon ansiosta.
Tehokas MultiTool nopeaan työskentelyyn (laajennus- ja saneeraustöissä), yli 30 lisäosaa puun ja metallin sahaukseen, hiontaan, laattojen katkaisuun ym.
Huomautus
Sopivia varakkuja ja latureita saatavilla nrosta 073834–073845.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Oskilloiva monitoimityökalu |
|---|---|
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Fein tyyppi E 18 V |
| Amplitudi (värähdysliike) | 2 × 1,7 astetta |
| Paino | 1.8 kg |
| Valmistajan merkintä | AMM 500 PLUS TOP |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Työkalukiinnike | Starlock, Starlock Plus |
| Epäkeskotaajuus | 11000 - 19500 min-1 |
| Akkukapasiteetti | 3 Ah |
| Akun jännite | 18 V |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G07781571293361 |
|---|---|
| EAN | 4014586893037 |