MultiMaster AMM 500 Plus Top nollaversio 71293863 71293863
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tehokas MultiTool nopeaan etenemiseen (laajennus- ja saneeraustöissä) yli 30 lisäosalla puun ja metallin sahaamiseen, hiontaan, laattojen leikkaamiseen ja muuhun.
Markkinajohtava värähtelevä työkalu kolmessa eri teholuokassa (SuperCut, MultiMaster, MultiTalent) uudessa mallissa, jossa on Starlock-työkalukiinnitys (parannettu voimansiirto, joka mahdollistaa yli 35 % nopeamman työskentelyn).
- Lähes rajattomat käyttömahdollisuudet (sahaus, hionta, kaavinta, leikkaus, purku) värähtelevän liikkeen ansiosta (vähäinen pölynmuodostus).
- Portaaton elektroninen kierrosluvun säätö optimaalista porausta varten.
- Korkein mahdollinen laatu ja vakaus metallivaihteistolla sekä kauttaaltaan käytetyillä kuula- ja neulalaakereilla.
- Optimaalinen käsiteltävyys ergonomisen muotoilun, Softgrip-insertien ja alhaisen painon ansiosta.
Huomautus
Sopivat varavarat akut ja laturit ovat saatavilla nro 073834 − 073845.
Toimitussisältö
1 kpl E-Cut Long-Life -sahanterä (10 mm), 2 kpl E-Cut Long-Life -sahanterä (35 mm), 2 kpl E-Cut Long-Life -sahanterä (65 mm), 1 kpl E-Cut Carbide Pro -sahanterä (32 mm), 1 kpl HM-sahanterä (⌀ 75 mm), 1 kpl HM-raspi (kolmiomuotoinen), 1 kpl lasta, 1 kpl rei’itetty hioma-alusta, kutakin 5 kpl rei’itettyä hiomapaperia (K 60, 80, 120, 180), 1 kpl pölynpoistolaite, 1 kpl muovinen työkalulaukku (L-Boxx 136). Nollaversio (ilman akkua).
Rakenne
Tehokas MultiTool nopeaan työn etenemiseen (rakentamisessa ja remontoinnissa) yli 30 lisävarusteosalla puun ja metallin sahaukseen, hiontaan, laattojen katkaisuun ym.
Markkinajohtava värähtelevä työkalu kolmessa eri teholuokassa (SuperCut, MultiMaster, MultiTalent) uudessa versiossa, jossa Starlock-työkalukiinnitys (parannettu voimansiirto, yli 35 % nopeampi työskentely).
- Lähes rajattomat käyttömahdollisuudet (sahaus, hionta, kaavinta, katkaisu, purkutyö) värähtelevän liikkeen ansiosta (vähäinen pölynmuodostus).
- Portaaton elektroninen kierrosluvun säätö optimaalista työskentelyä varten.
- Korkein mahdollinen laatu ja vakaus metallivaihteiston ja kauttaaltaan käytettyjen kuula- ja neulalaakereiden ansiosta.
- Optimaalinen käsiteltävyys ergonomisen muotoilun, Softgrip-inserttien ja pienen painon ansiosta.
Huomautus
Sopivia vara-akkuja ja latureita on saatavana alkaen nro 073834–073845.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Värähtelevät monitoimityökalut |
|---|---|
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Fein tyyppi E 18 V |
| Amplitudi (värähdysliike) | 2 × 1,7 astetta |
| Paino | 1.8 kg |
| Valmistajan merkintä | AMM 500 PLUS TOP |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Työkalukiinnike | Starlock, Starlock Plus |
| Epäkeskotaajuus | 11000 - 18500 min-1 |
| Akun jännite | 18 V |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 0 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G07781771293863 |
|---|---|
| EAN | 4014586895345 |