Ruuvinväännin momenttikatkaisulla ja ParameterControlilla, kulmasuora ruuvinväännin
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
FEIN ACCU TEC -ruuvinvääntimet momenttikatkaisulla on suunniteltu täyttämään korkeimmat mahdolliset vaatimukset tarkoille ruuviliitoksille sarjatuotannossa.
- Harjattomat EC-moottorit, joiden käyttöikä on moninkertainen ja jopa 80% pienemmät huoltokustannukset.
- Uudelleenkäynnistyksen viive ruuvauksen jälkeen, jotta estetään jälkikiristys.
- Uudelleenkäynnistyksen esto, kun akun varaus ei riitä ruuvaukseen.
- Pienet kiristystoleranssit korkeaan ruuvauslaatuun.
- Vakio, tarkat kiristysmomentit riippumatta ruuviliitoksen tyypistä.
- Testausvalmiit ruuvinvääntimet, CmK-arvo > 1,67 ±10 % (viittaa 6 sigmaan) standardien ISO 5393 ja VDI/VDE 2647 mukaan.
Irrotusmomentti on 25% kiristysmomenttia suurempi.
Ruuvinväännin momenttikatkaisulla, ParameterControl-toiminnolla helppoa ja yksilöllistä ohjelmointia varten PC:llä ohjelmointiadapteria käytettäessä (nro 07113592604163 koko 92604163).
Vapaasti ohjelmoitavat parametrit: kierrosluku, pyörimissuunta, kiristyskulma, momenttikynnys ja aika.
Enintään 5 ohjelmavaihetta. Tarkka sovitus kyseiseen käyttökohteeseen.
Pääteasennon poiskytkentä mekaanisen kytkimen kautta Täydellinen prosessi- ja aikaoptimointiin.
Ruuvinväännin momenttikatkaisulla litiumioniakulle. Huoltovapaa jopa 500000 ruuvaukseen asti.
Toimitussisältö
Ruuvinväännin toimitetaan paljaana, ilman akkua, laturia, säätötyökalua ja kulmapäätä. Tilaa akku, laturi, säätötyökalu ja kulmapää erikseen laitteeseen.
Huomautus
Momenttitesteri saatavissa alkaen nro 654300.
Momentti-/kiertokulma-anturit saatavissa numerolla 654381.
Kalibrointipalvelu pyynnöstä.
Sopivat akut ja laturit saatavissa alkaen nro 073832.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvinväännin |
|---|---|
| Sopiva kulmapää | 071133 15010 |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Fein tyyppi E 12 V; Fein tyyppi E 18 V; Fein tyyppi E 12 V; Fein tyyppi E 18 V; Fein tyyppi E 12 V; Fein tyyppi E 18 V |
| Moottorin rakenne | Harjaton EC-moottori |
| Valmistajan merkintä | ASW 18-45 PC |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Kierroslukualue | 25–310 min-1 |
| Toteutus | Sauvakulmaruuvain |
| Akun jännite | 12 V; 18 V; 12 V; 18 V; 12 V; 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Hetkellinen aikaväli | 20 - 45 Nm |
| Paino akku mukaan lukien | 1.7 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 071120 |
|---|---|
| EAN | 4014586883847 |