Ruuvinväännin momentin katkaisulla ja ParameterControlilla, ruuvinväännin keskikahvalla
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
FEIN ACCU TEC -ruuvinvääntimet momentin katkaisulla on suunniteltu täyttämään korkeimmat mahdolliset vaatimukset tarkkoihin ruuviliitoksiin sarjatuotannossa.
- Hiiliharjattomat EC-moottorit, joiden käyttöikä on moninkertainen ja jopa 80 % pienemmät huoltokustannukset.
- Uudelleenkäynnistyksen viive ruuvauksen jälkeen jälkikiristyksen estämiseksi.
- Uudelleenkäynnistyksen esto, kun akun varaus ei riitä ruuvaukseen.
- Tiukat kiristystoleranssit korkeaa ruuvauslaatua varten.
- Vakio, tarkat kiristysmomentit ruuviliitostyypistä riippumatta.
- Tarkastuskelpoiset ruuvinvääntimet, CmK-arvo > 1,67 ± 10 % (viittaa 6 sigmaan) standardien ISO 5393 ja VDI/VDE 2647 mukaisesti.
Avausmomentti on 25 % kiristysmomenttia suurempi.
Ruuvinväännin momentin katkaisulla, ParameterControl-toiminnolla helppoa ja yksilöllistä PC-ohjelmointia varten, kun käytetään ohjelmointiadapteria (nro 071135 92604163 koko 92604163).
Vapaasti ohjelmoitavat parametrit: kierrosluku, pyörimissuunta, kiristyskulma, momenttikynnys ja aika.
Jopa 5 ohjelma-askelta. Tarkka sovitus kulloiseenkin käyttökohteeseen.
Loppuasennon katkaisu mekaanisen kytkimen kautta – täydellinen prosessi- ja aikaoptimointiin.
Ruuvinväännin momentin katkaisulla litiumioniakulle. Huoltovapaa jopa 500 000 ruuvaukseen.
Toimitussisältö
Ruuvinväännin toimitetaan paljaana, ilman akkua, laturia, säätötyökalua ja kulmapäätä. Tilaa akku, laturi, säätötyökalu ja kulmapää erikseen laitteeseen.
Huomautus
Momentin mittalaitteet alkaen nro 654300. Momentti-/kiertokulma-anturit löytyvät nro 654381. Momentin esiasetuspalvelu pyynnöstä.
Sopivia akkuja ja latureita löytyy alkaen nro 073832.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvinväännin |
|---|---|
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Fein tyyppi E 12 V; Fein tyyppi E 18 V; Fein tyyppi E 12 V; Fein tyyppi E 18 V; Fein tyyppi E 12 V; Fein tyyppi E 18 V |
| Valmistajan merkintä | ASM 18-8 PC |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Kierroslukualue | 110–1200 min-1 |
| Toteutus | Keskikahvallinen ruuvain |
| Akun jännite | 12 V; 18 V; 12 V; 18 V; 12 V; 18 V |
| Hetkellinen aikaväli | 1–8 Nm |
| Paino akku mukaan lukien | 0.8 kg |
| Työkalukiinnike | 1/4 tuumaa HEX (E 6,3) |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 071111 |
|---|---|
| EAN | 4014586891446 |