Akkukäyttöinen kulmaruuvinväännin
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Toteutus
Cleco® CellClutch™ -johdottomat kokoonpanotyökalut ovat älykkäitä mutta silti helppokäyttöisiä, ja ne tuovat ohjelmoitavuuden kokoonpanolinjalle klassisen laskentatoiminnon kanssa. Tarkkuus ja toistotarkkuus CMK-arvolla > 1,67 (toleranssilla ± 10 % ISO 5393:n mukaisesti).
- Helppo ohjelmoida: Ohjelmoi kierrosluku ja ruuvaus useassa vaiheessa, jolloin vältät virheitä ja parannat tuottavuutta.
- Hyväksi todettu Cleco-kytkin: Tarjoaa luotettavuutta ja pitkän käyttöiän tuotantolinjalla.
- Käyttäjän tilavalo: Värinäyttö ruuvaus- ja sarjalaskennan tilaa varten.
- Monivärinen LED: Työvalo lisä-"OK/NOK"-kuittaukseen käyttäjälle ja samanaikaiseen työkappaleen valaistukseen.
- Ohjelmoitavat ruuvausstrategiat: Poista kierrevauriot ja kiristysvirheet ohjelmoitavilla nopeuksilla ja strategioilla.
- Yhtenäinen akkujärjestelmä.
Toimitussisältö
Ilman hylsyä, ilman akkuja ja ilman laturia.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät nro 073827 koko MB18; 073816 koko MB18 sekä nro 073840. Vääntömomentin asettamiseen tarvitaan esiasetuslaite; näitä on saatavilla alkaen nro 654381.
Tekniset tiedot
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
|---|---|
| Kierroslukualue | 92 - 915 min-1 |
| Akun jännite | 18 V; 18 V; 18 V |
| Hetkellinen aikaväli | 2.2 - 8 Nm |
| Akkukapasiteetti | 3 Ah |
| Paino ilman akkua | 1.46 kg |
| Pituus | 452.4 mm |
| Korkeus | 76 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 0 |
| Työkalunpitimen mitat | 3/8 tuumaa |
| Kiinnitysprofiili työkalunpitimeen | Neliö |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 071142 |
|---|---|
| EAN | 697099651482 |