Liimapistooli GlueMatic
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
Gluematic-kuumaliimapistooli soveltuu suuriin ja pieniin korjaus- ja askarteluprojekteihin. Liimaa, korjaa ja säästä resursseja.
Suoritus
Tarkkaa ja ammattimaista liimausta. Gluematic 7011 -laitteella hyödynnetään kaikki kuumaliimauksen mahdollisuudet optimaalisesti. Päivittäisessä jatkuvassa käytössä vahva syöttönopeus 35 g/min, lyhyt lämpenemisaika < 2 min sekä lämpötilatasot 40–230 °C ovat ratkaisevia laajan materiaalivalikoiman työstämiseksi.
Ominaisuudet
Teho: 400 W
Lämpötila: 40–230 °C
Lämpenemisaika: 2 min
Syöttönopeus: 35 g/min
Lämpötilan ilmaisin: LCD-näyttö
Vaihdettava suutin: Kyllä
Lämpötilatarkkuus: 5 ± °C
Lämmityselementti: PTC-lämmitin
Jännitealue (min): 220 V
Soveltuu: kalvo, lasi, kumi, puu, keramiikka, nahka, paperi, pahvi/kartonki, plexiglas®, polystyreeni, tekstiilit
Sulamislämpötila: 40–230 °C
Kaapelin pituus: 4 m
Ulkomitat (P x L x K): 230 x 70 x 290 mm
Versio: Sarja salkussa
Nettopaino: 1,015 kg
Valmistajan takuu: 1 vuosi
EAN 4007841086954
Verkkopistoke: Tyyppi F
Toimitussisältö
Sisältää 3 yleisliimapuikkoa, pitkän suuttimen ja kuljetuslaukun.
Erikoisvarusteet
EAN 4007841 052928 pitkä suutin GluePro fein.
EAN 4007841 052935 pitkä suutin GluePro.
EAN 4007841 052737 pitkä suutin GluePro.
EAN 4007841 052430 liimapuikko ⌀ 11 mm Fast.
EAN 4007841 052409 liimapuikko ⌀ 11 mm Lowe Melt.
EAN 4007841 052416 liimapuikko ⌀ 11 mm Acrylate.
Nro 083388 koko 052423 liimapuikko ⌀ 11 mm Flex.
Nro 083388 koko 050092 liimapuikko ⌀ 11 mm Universal.
Rakenne
Gluematic-kuumaliimapistooli sopii suuriin ja pieniin korjaus- ja askartelu-/käsityöprojekteihin. Liimaa, korjaa ja säästä resursseja.
Tekniset tiedot
| Liimapuikon enimmäis-⌀ | 11 mm |
|---|---|
| Suurin pumpun tilavuus | 35 g/min |
| Lämpenemisaika | 2 min |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Valmistajan merkintä | PRO GlueMatic 7011 |
| Liitännän toteutus | Tyyppi F |
| Tehonkulutus | 400 W |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 083386 |
|---|---|
| EAN | 4007841086954 |