Kuumailmapistooli 351502
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Käyttötiedot
Muovien hitsaukseen ja muotoiluun, kutistukseen, maalinpoistoon, juottamiseen, kuivatukseen, sulatukseen.
Rakenne
Elektronisesti ohjattu kuumailmapistooli HG 2320 E.
- Digitaalinen lämpötilan asetus ohjausvivulla 80–650 °C
- Lämpötilan näyttö 10 °C:n askelin LCD-näytöllä
- Ilmamäärän säätö 2-portaisesti 150–500 l/min.
Kuumailmapistoolisarja HG 2320 EKF muovisalkussa, sisältää:
- Kuumailmapistooli portaatonta ilmavirran säätöä, neljää muistiohjelmaa, digitaalista lämpötila- ja jälkilämmön näyttöä, LOC-toimintoa ja yhdellä kädellä käytettävyyttä varten.
- Suutin supistukseen 9 mm, leveäsuihkuinen suutin 50 mm, heijastinsuutin sekä kutistesukkasarja, 100 osaa.
Käyttötiedot
Muovin hitsaukseen ja muotoiluun, kutistamiseen, maalin poistoon, juottamiseen, kuivaamiseen, sulatukseen.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kuumailmapistooli |
|---|---|
| Ilman lämpötila | 80–650 °C |
| Paino | 960 g |
| Valmistajan merkintä | HG 2320EKF |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 2300 W |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Ilmatilavuusvirta | 150–500 l/min |
| Toteutus | sarja |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G078321351502 |
|---|---|
| EAN | 4007841351502 |