Kuumailmapistooli 008338
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Käyttötiedot
Muovien hitsaukseen ja muotoiluun, kutistukseen, maalinpoistoon, juottamiseen, kuivatukseen, sulatukseen.
Rakenne
Elektronisesti ohjattu kuumailmapuhallin, jossa portaaton ilmavirran säätö.
Korkealuokkainen puikkomainen kuumailmapistooli HG 2620 E ammattikäyttöön.
- Helposti vaihdettava liitäntäkaapeli.
- Keraaminen lämmityselementti, vaihdettavissa, käyttöikä noin 800 tuntia.
- Ilmanpaine jopa 4000 Pa.
- Lämpötilan asetus 50–700 °C ohjausvivulla.
- Ilmamäärän säätö 150–500 l/min.
- Uudelleenkäynnistyksen esto.
- Jäähdytysvaihe.
- LCD-näyttö ja jälkilämmön ilmaisin.
Käyttötiedot
Muovin hitsaukseen ja muotoiluun, kutistamiseen, maalin poistoon, juottamiseen, kuivaamiseen, sulatukseen.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kuumailmapistooli |
|---|---|
| Ilman lämpötila | 50–700 °C |
| Paino | 840 g |
| Valmistajan merkintä | HG 2620E |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 2300 W |
| Ilmatilavuusvirta | 150–500 l/min |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G078321008338 |
|---|---|
| EAN | 4007841008338 |