Akkukäyttöinen iskuväännin LiHD-akulla
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Korkeat vääntömomentit raskaisiin ruuvaussovelluksiin.
LTX-luokan akkukäyttöisiä iskuvääntimiä on saatavana enimmäisvääntömomentilla 300 Nm, 800 Nm tai 1750 Nm. Soveltuu erinomaisesti tehoa vaativaan ruuvaamiseen kaikilla suorituskykytasoilla. Ne on varustettu myös APS-tilalla (Automatic Power Shift):
- Irrotus APS-tilassa: Estää ruuvin/mutterin putoamisen alentamalla nopeutta automaattisesti irrotuksen jälkeen.
- Pulttaus APS-tilassa: Estää ruuvin/mutterin kaatumisen sammuttamalla laitteen automaattisesti ensimmäisen iskun jälkeen.
Muuten kaikilla Metabo-akuilla on 3 vuoden takuu lataussyklien määrästä riippumatta.
Lisämukavuutta työskentelyyn tuo myös kirkas LED-työvalo.
Etu
Akkujen 100 % yhteensopivuus – koskee kaikkia valmistajia.
Kaikki CAS Partnerin 18 V -laitteet ja akkuyksiköt ovat 100 % yhteensopivia keskenään. CAS tarkoittaa Cordless Alliance System.
Toimitussisältö
Sis. 2 kpl LiHD-akkuja, laturin ja metaBOXin.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät numerosta 073870–073890.
Rakenne
- Erittäin tehokas akkukäyttöinen iskuväännin 3/4 tuuman ulkoneliöllä ja 1750 Nm:llä.
- Ainutlaatuinen hiiliharjaton Metabo-moottori nopeaan työskentelyyn ja maksimaaliseen tehokkuuteen kaikissa käyttökohteissa.
- Ylikuormitussuoja: suojaa moottoria ylikuumenemiselta.
- Erittäin tehokas raskaisiin ruuvaussovelluksiin.
- Työskentely vähäisillä takaiskuilla ja erittäin suurella vääntömomentilla.
- Kaksitoista kierrosluku-/vääntömomenttitasoa monenlaisiin käyttökohteisiin.
- Integroitu työvalo työalueen valaisemiseen.
- Kestävä painevalettu alumiininen vaihdekotelo optimaaliseen lämmönpoistoon ja pitkään käyttöikään.
- LiHD-akku huippusuorituskykyyn, erittäin pitkään käyttöikään ja kestävyyteen.
Rakenne
Korkeat vääntömomentit raskaaseen ruuvauskäyttöön.
LTX-luokan akkuiskuvääntimiä on saatavana enimmäisvääntömomenteilla 300 Nm, 800 Nm tai 1750 Nm. Ne sopivat erinomaisesti tehoa vaativaan ruuvaukseen kaikissa suorituskykyluokissa. Ne on varustettu myös APS-tilalla (Automatic Power Shift):
- Avaus APS-tilassa: Estää ruuvin/mutterin putoamisen alentamalla nopeutta automaattisesti avaamisen jälkeen.
- Pulttaus APS-tilassa: Estää ruuvin/mutterin ylikiristymisen katkaisemalla toiminnan automaattisesti ensimmäisen iskun jälkeen.
Kaikilla Metabo-akuilla on muuten 3 vuoden takuu latauskertojen määrästä riippumatta.
Lisämukavuutta työskentelyyn tuovat myös yksityiskohdat, kuten kirkas LED-työvalo.
Etu
Akkujen 100 % yhteensopivuus – koskee kaikkia valmistajia.
Kaikki CAS Partnerin 18 V -laitteet ja akkupaketit ovat 100 % yhteensopivia keskenään. CAS tarkoittaa Cordless Alliance Systemiä.
Toimitussisältö
Sis. 2 kpl LiHD-akkua, laturin ja metaBOXin.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät nro 073870 − 073890.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Iskevä ruuvinväännin |
|---|---|
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Tyyppi CAS 18 V; Tyyppi CAS 18 V; Tyyppi CAS 18 V |
| Maksimivääntömomentti | 1750 Nm; 1750 Nm; 1750 Nm |
| Tyypillinen käyttö | Heavy Duty |
| Valmistajan merkintä | SSW 18 LTX 1750 BL |
| Energiansyöttö | Verkkovirtakäyttöinen |
| Pakkaus | Metabox |
| Akun jännite | 18 V; 18 V; 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Työkalunpitimen mitat | 3/4 tuumaa; 3/4 tuumaa; 3/4 tuumaa |
| Akkukapasiteetti | 5.5 Ah; 5.5 Ah; 5.5 Ah |
| Vääntömomenttiportaat | 12 |
| Suurin irrotusmomentti | 2100 Nm |
| Tyhjäkäyntikierrosluku | 0 - 1650 min-1; 0 - 1650 min-1; 0 - 1650 min-1 |
| Paino ilman akkua | 3 kg |
| Moottorin rakenne | hiiliharjaton |
| Suurin iskutaajuus | 2450 min-1 |
| Työkalukiinnike | Ulkoinen nelikulma; Ulkoinen nelikulma; Ulkoinen nelikulma |
| Paino akku mukaan lukien | 4 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 074060 |
|---|---|
| EAN | 4061792202429 |