Akkukäyttöinen iskevä ruuvinväännin ilman akkua
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Korkea vääntömomentti raskaisiin ruuvaussovelluksiin.
LTX-luokan akkukäyttöisiä iskuvääntimiä on saatavana enimmäisvääntömomentilla 300 Nm, 800 Nm tai 1750 Nm. Sopii erinomaisesti tehokkaaseen ruuvaamiseen kaikilla suorituskykyalueilla. Ne on myös varustettu APS-tilalla (Automatic Power Shift):
- Irrotus APS-tilassa: Estää ruuvin/mutterin putoamisen alentamalla nopeutta automaattisesti irtoamisen jälkeen.
- Pulttaus APS-tilassa: Estää ruuvin/mutterin kaatumisen sammumalla automaattisesti ensimmäisen iskun jälkeen.
Muuten kaikki Metabo-akut kuuluvat 3 vuoden takuun piiriin lataussyklien määrästä riippumatta.
Lisämukavuutta työskentelyyn tuo mm. kirkas LED-työvalo.
Etu
100 % akkujen yhteensopivuus – koskee kaikkia valmistajia.
Kaikki CAS Partnerin 18 V -laitteet ja akkupaketit ovat 100 % yhteensopivia keskenään. CAS tarkoittaa Cordless Alliance System -järjestelmää.
Toimitussisältö
Ilman akkua, laturia ja kuljetuslaukkua.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät nro 073870 − 073890.
Rakenne
- Monipuolisesti käytettävä, kompakti akkukäyttöinen iskuväännin 1/2 tuuman ulkonelikannalla ja 300 Nm.
- Ainutlaatuinen hiiliharjaton Metabo-moottori nopeaan työskentelyyn ja maksimaaliseen tehokkuuteen kaikissa käyttökohteissa.
- Työskentely vähäisillä takaiskuilla ja erittäin suurella vääntömomentilla.
- 12 kierrosluku-/vääntömomenttitasoa moniin erilaisiin käyttökohteisiin.
- Integroitu työvalo työalueen valaisuun.
- Kestävä painevalettu alumiininen vaihdekotelo optimaaliseen lämmönpoistoon ja kestävyyteen.
- Käytännöllisellä vyöklipsillä, joka voidaan kiinnittää oikealle tai vasemmalle puolelle.
Rakenne
Korkea vääntömomentti raskaisiin ruuvaussovelluksiin.
LTX-luokan akkukäyttöisiä iskeviä ruuvinvääntimiä on saatavana enimmäisvääntömomentilla 300 Nm, 800 Nm tai 1750 Nm. Sopii täydellisesti tehoa vaativaan ruuvaukseen kaikissa suorituskykyluokissa. Ne on myös varustettu APS-tilalla (Automatic Power Shift):
- Avaus APS-tilassa: estää ruuvin/mutterin putoamisen alentamalla nopeutta automaattisesti irrotuksen jälkeen.
- Pulttaus APS-tilassa: estää ruuvin/mutterin ylikiristymisen katkaisemalla toiminnan automaattisesti ensimmäisen iskun jälkeen.
Muuten kaikki Metabon akut kuuluvat 3 vuoden takuun piiriin lataussykleistä riippumatta.
Lisämukavuutta työskentelyyn tuo mm. kirkas LED-työvalo.
Etu
Akkujen 100 % yhteensopivuus – koskee kaikkia valmistajia.
Kaikki CAS-partnerien 18 V -laitteet ja akkupaketit ovat 100 % keskenään yhteensopivia. CAS tarkoittaa Cordless Alliance System -järjestelmää.
Toimitussisältö
Ilman akkua, laturia ja kuljetuslaukkua.
Huomautus
Sopivia akkuja ja latureita löytyy nro 073870–073890.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Iskumutterinväännin |
|---|---|
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Tyyppi CAS 18 V; Tyyppi CAS 18 V; Tyyppi CAS 18 V |
| Maksimivääntömomentti | 300 Nm; 300 Nm; 300 Nm |
| Tyypillinen käyttö | Raskas käyttö |
| Valmistajan merkintä | SSW 18 LTX 300 BL |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Pakkaus | Metabox |
| Akun jännite | 18 V; 18 V; 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 0 |
| Työkalunpitimen mitat | 1/2 tuumaa; 1/2 tuumaa; 1/2 tuumaa |
| Vääntömomenttiportaat | 12 |
| Suurin irrotusmomentti | 480 Nm |
| Tyhjäkäyntikierrosluku | 0 - 2650 min-1; 0 - 2650 min-1; 0 - 2650 min-1 |
| Paino ilman akkua | 1.1 kg |
| Moottorin rakenne | hiiliharjaton |
| Suurin iskutaajuus | 3750 min-1 |
| Työkalukiinnike | Ulkopuolinen neliö; Ulkopuolinen neliö; Ulkopuolinen neliö |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 074061 |
|---|---|
| EAN | 4007430331892 |