Akkukäyttöinen mutterinväännin
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Akkukäyttöinen iskevä ruuvinväännin.
- Oikea-/vasenkätinen käynti.
- Akun varaustilan ilmaisin.
Toimitussisältö
Sis. 2 kpl litiumioniakkuja, laturi, L-BOXX.
Huomautus
Sopivat vara-akut ja laturit löytyvät numeron 073851–073867 alta.
Rakenne
1/2 tuuman iskevä ruuvinväännin, jossa Bluetooth®-Connectivity.
- 2 käyttötilaa metallille ja puulle. Lisää parametreja voidaan asettaa yksilöllisesti Toolbox-sovelluksen kautta.
Malli
Akkukäyttöinen iskevä ruuvinväännin.
- Oikea-/vasenkäynti.
- Akun lataustilan ilmaisin.
Toimitussisältö
Sis. 2 kpl litiumioniakkuja, laturi, L-BOXX.
Huomautus
Sopivat vara-akut ja laturit löytyvät numerolla 073851− 073867.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Iskevä ruuvinväännin |
|---|---|
| Usp1 | 18 V |
| Iskunopeus | 0 - 3300 min-1 |
| Maks. ruuvin ⌀ (8,8–12,9) | M 20 |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Bosch 18 V; Bosch 18 V; Bosch 18 V |
| Tyypillinen käyttö | Heavy Duty |
| Paino | 2.1 kg |
| Valmistajan merkintä | GDS 18V-450 HC |
| Energiansyöttö | Verkkovirtakäyttöinen |
| Maksimitärinät standardin mukaan | 14.5 m/s2 |
| Pakkaus | Järjestelmälaukku (L-Boxx) |
| Akun jännite | 18 V; 18 V; 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Työkalunpitimen mitat | 1/2 tuumaa; 1/2 tuumaa; 1/2 tuumaa |
| Kiinnitysprofiili työkalunpitimeen | Ulkopuolinen nelikanta |
| Iskunopeus 1. vaihteella | 1900 min-1 |
| Iskunopeus 2. vaihde | 2500 min-1 |
| Suurin vääntömomentti, 1. vaihe | 250 Nm |
| Iskunopeus 3. vaihteella | 3300 min-1 |
| Akkukapasiteetti | 4 Ah; 4 Ah; 4 Ah |
| Enimmäisvääntömomentti 2. vaihe | 330 Nm |
| Suurin vääntömomentti 3. vaiheessa | 450 Nm |
| Suurin irrotusmomentti | 800 Nm |
| Maksimivääntömomentti, kova | 450 Nm |
| Tyhjäkäyntikierrosluku | 1000 min-1; 1500 min-1; 2300 min-1; 1000 min-1; 1500 min-1; 2300 min-1; 1000 min-1; 1500 min-1; 2300 min-1 |
| Paino ilman akkua | 1.6 kg |
| Suurin kierrosluku 1. vaihteella | 1500 min-1 |
| Enimmäiskierrosluku 2. vaihteella | 2300 min-1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 074052 |
|---|---|
| EAN | 4059952568034 |