Akkukäyttöinen mutterinväännin
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kestävä, tehokas FUEL™-akkukäyttöinen iskumutterinväännin, jossa harjaton POWERSTATE™ EC -moottori, pitkä moottorin käyttöikä ja korkea energiatehokkuus. Tukeva metallinen vaihteistokotelo ja ergonominen keskikahva pehmeällä pinnoitteella. Akun varaustilan ilmaisin, LED-työaluevalo. Oikea-/vasenkäynti ja elektroninen kierrosluvun säätö.
REDLINK PLUS™ -elektroniikka – erinomainen tehonsäätö:
- Järjestelmäkommunikointi käyttölaite – akku.
- Ylikuormitussuoja pidentää akun, moottorin ja vaihteiston käyttöikää.
DRIVE CONTROL™ mahdollistaa nopean vaihdon 4 eri tilan välillä, joissa on erilaiset kierrosluku- ja vääntömomenttiasetukset.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit ovat saatavana nro 073801 – nro 073840.
Rakenne
18 V / 5,0 Ah akkukäyttöinen kompakti iskumutterinväännin, kokonaispituus vain 124 mm.
- Kompakti rakenne.
- Tila 4 optimaaliseen teho–tarkkuus-suhteeseen ruuveja irrotettaessa.
Toimitussisältö
Sisältää 2 × litiumioniakun, laturin, HD-boxin, vyöpidikkeen.
Rakenne
Vankka, tehokas FUEL™-akkukäyttöinen iskuväännin, jossa on harjaton POWERSTATE™ EC -moottori, pitkä moottorin käyttöikä ja korkea energiatehokkuus. Tukeva metallinen vaihteistokotelo ja ergonominen keskikahva pehmeällä pinnoitteella. Akun varaustilan ilmaisin, LED-työaluevalaistus. Oikea-/vasenkäynti ja elektroninen kierrosnopeudensäätö.
REDLINK PLUS™ -elektroniikka – erinomainen tehonsäätö:
- Järjestelmäkommunikaatio käyttölaite – akku.
- Ylikuormitussuoja pidentää akun, moottorin ja vaihteiston käyttöikää.
DRIVE CONTROL™ mahdollistaa nopean vaihdon 4 kytkentävaiheen välillä eri kierrosluku- ja vääntömomenttiasetuksilla.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät numeroiden 073801 – 073840 alta.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Iskumutterinväännin |
|---|---|
| Usp1 | 18 V |
| Maks. ruuvin ⌀ (8,8–12,9) | M18 |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Milwaukee tyyppi B 18 V; Milwaukee tyyppi B 18 V; Milwaukee tyyppi B 18 V |
| Tyypillinen käyttö | Vahva |
| Paino | 5.9 kg |
| Valmistajan merkintä | M18 FIW2F12 |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Pakkaus | Järjestelmälaukku (HD = Heavy Duty) |
| Akun jännite | 18 V; 18 V; 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Työkalunpitimen mitat | 1/2 tuumaa; 1/2 tuumaa; 1/2 tuumaa |
| Kiinnitysprofiili työkalunpitimeen | ulkopuolinen nelikanta |
| Iskunopeus 1. vaihteella | 0 - 1000 min-1 |
| Iskunopeus 2. vaihde | 0 - 2400 min-1 |
| Suurin vääntömomentti, 1. vaihe | 102 Nm |
| Iskunopeus 3. vaihteella | 0 - 3400 min-1 |
| Akkukapasiteetti | 5 Ah; 5 Ah; 5 Ah |
| Enimmäisvääntömomentti 2. vaihe | 203 Nm |
| Suurin vääntömomentti 3. vaiheessa | 339 Nm |
| Maksimivääntömomentti 4. vaiheessa | 34 Nm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 074010 |
|---|---|
| EAN | 4058546346355 |