Akkumutterinväännin
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Vankka, tehokas akkukäyttöinen FUEL™-iskuruuvinväännin, jossa on hiiliharjaton POWERSTATE™ EC -moottori.
- Pitkä moottorin käyttöikä ja korkea energiatehokkuus.
- Tukeva metallinen vaihdekotelo ja ergonominen keskikahva pehmeällä pinnoitteella.
- Akun varaustilan ilmaisin.
- LED-työaluevalaistus.
- Oikea-/vasenkäynti ja elektroninen kierrosluvun säätö.
- REDLINK PLUS™ -elektroniikka – erinomainen tehonsäätö.
- DRIVE CONTROL™ mahdollistaa nopean vaihdon eri nopeus- ja vääntömomenttiasetuksilla olevien tasojen välillä.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät numeron 073801–073840 alta.
Rakenne
Sokkarirenkaalla.
Etu
FUEL™-huippumalli.
Toimitussisältö
Sis. 2× litiumioniakut, laturi, HD-laatikko.
Rakenne
- Vankka, tehokas akkukäyttöinen FUEL™-iskuruuvinväännin, jossa hiiliharjaton POWERSTATE™ EC -moottori.
- Pitkä moottorin käyttöikä ja korkea energiatehokkuus.
- Tukeva metallinen vaihteistokotelo ja ergonominen keskikahva pehmeällä pinnoitteella.
- Akun varaustilan ilmaisin.
- LED-työaluevalaistus.
- Oikea-/vasenkäynti ja elektroninen kierrosluvun säätö.
- REDLINK PLUS™ -elektroniikka − erinomainen tehonsäätö.
- DRIVE CONTROL™ mahdollistaa nopean vaihdon eri nopeus- ja vääntömomenttiasetuksilla varustettujen tasojen välillä.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät numeroista 073801 − 073840.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Iskuruuvinväännin |
|---|---|
| Usp1 | 12V |
| Usp2 | Sopii teräkselle |
| Maks. ruuvin ⌀ (8,8–12,9) | M16 |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Milwaukee tyyppi B 12 V; Milwaukee tyyppi B 12 V; Milwaukee tyyppi B 12 V |
| Tyypillinen käyttö | Heavy Duty |
| Paino | 1,1 kg |
| Valmistajan merkintä | M12FIWF12-422X |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Maksimitärinät standardin mukaan | 1,5 m/s2 |
| Pakkaus | Järjestelmälaukku (HD = Heavy Duty) |
| Akun jännite | 12 V; 12 V; 12 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Työkalunpitimen mitat | 1/2 tuumaa; 1/2 tuumaa; 1/2 tuumaa |
| Kiinnitysprofiili työkalunpitimeen | ulkoinen neliö |
| Iskunopeus 1. vaihteella | 0 - 1100 min-1 |
| Iskunopeus 2. vaihde | 0 - 2100 min-1 |
| Suurin vääntömomentti, 1. vaihe | 339 Nm |
| Iskunopeus 3. vaihteella | 0 - 3200 min-1 |
| Akkukapasiteetti | 2 Ah; 4 Ah; 2 Ah; 4 Ah; 2 Ah; 4 Ah |
| Sopii materiaalille | Teräs; Teräs; Teräs |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 074014 |
|---|---|
| EAN | 4058546225612 |