Suorahiomakone
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Erittäin helppokäyttöinen suorahiomakone.
- Tasainen käynti monilaakerisen karan ansiosta.
- Tehokas moottori ja suuri vääntömomentti.
- Nopeudensäätö tekee siitä erinomaisen ruostumattoman teräksen työstöön sekä hionta- ja kiillotustöihin.
- Sopii hiomatapeille ja kovametallijyrsimille.
Huomautus
Suorahiomakoneet on hyväksytty käytettäväksi pyöröviilojen kanssa, joiden halkaisija on enintään 12 mm.
Rakenne
- Vankka suorahiomakone, alennettu kierrosluku.
- Soveltuu myös teräksen työstöön.
- POWERtronik-kierrosluvun vakautus ja ylikuormitussuoja.
Toimitussisältö
Sisältää 6 mm ⌀ -kiristysholkin, 2 istukka-avainta SW13 ja SW17.
Malli
- Erittäin helppokäyttöinen suorahiomakone.
- Tasainen käynti monilaakeroidun karan ansiosta.
- Tehokas moottori, suuri vääntömomenttivara.
- Kierrosluvun säätö tekee siitä erinomaisen ruostumattoman teräksen työstöön sekä hionta- ja kiillotustöihin.
- Sopii hiomatapeille ja kovametallijyrsimille.
Huomautus
Suorahiomakoneet on hyväksytty käytettäväksi pyöröviilojen kanssa, joiden halkaisija on enintään 12 mm.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Suorahiomakone |
|---|---|
| Paino | 1.8 kg |
| Valmistajan merkintä | GSZ8-90PEL |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Kierroslukualue | 2500 - 9000 min-1 |
| Holkin enimmäis-⌀ | 6 mm |
| Tehonkulutus | 710 W |
| Maksimitärinät standardin mukaan | < 2,5 m/s2 |
| Kaapelin pituus | 4 m |
| Elektroninen kierrosluvun esivalinta | kyllä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 077261 |
|---|---|
| EAN | 4014586879451 |