Suorahiomakone
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
Kompakti ja helppokäyttöinen suorahiomakone monipuolisiin hiontatöihin.
- Constant-Electronic takaa tasaisen kierrosluvun myös kuormituksessa.
- Uusi kiinnitysjärjestelmä hiomatapin välyksettömään kiinnitykseen tarkkaa työskentelyä varten.
- Pehmokäynnistys ja takaiskunsuoja: jos kone havaitsee jumittumisen, se sammuu välittömästi.
- Sammutushiilet moottorin tehokkaaksi suojaksi.
- Pitkä käyttöikä suoran jäähdytyksen ja kaksinkertaisesti tiivistettyjen kuulalaakereiden ansiosta.
- 6 erilaista kierrosluvun esivalintaa eri materiaaleille.
Suoritus
Täydellinen vaativiin metallityöihin ja kiven hiontaan, myös ahtaissa tiloissa.
Toimitussisältö
Sisältää holkki-istukan 6 mm, 2 kiristysholkkia SW 19.
Rakenne
Kompakti, helppokäyttöinen suorahiomakone monipuolisiin hiontatöihin.
- Constant-Electronic takaa vakionopeuden myös kuormituksessa.
- Uusi kiinnitysjärjestelmä hiomatappien välyksettömään kiinnitykseen tarkkaa työskentelyä varten.
- Pehmokäynnistys ja takapotkun pysäytys: jos kone havaitsee jumittumisen, se sammuu välittömästi.
- Sammuvat hiiliharjat moottorin tehokkaaseen suojaukseen.
- Pitkä käyttöikä suorajäähdytyksen ja kaksinkertaisesti tiivistettyjen kuulalaakereiden ansiosta.
- 6 eri nopeusvalintaa eri materiaaleille.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Suorahiomakone |
|---|---|
| Paino | 1.7 kg |
| Valmistajan merkintä | GGS 30 LS |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Kierroslukualue | 7000–33000 min-1 |
| Holkin enimmäis-⌀ | 6 mm |
| Tehonkulutus | 750 W |
| Maksimitärinät standardin mukaan | 3 m/s2 |
| Elektroninen kierrosluvun esivalinta | kyllä |
| Nimellisjännite | 230 V |
| Verkkotaajuus | 50 Hz |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 077265 |
|---|---|
| EAN | 4053423237399 |