Suorahiomakone, akku
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suorahiomakone, akkuRakenne
Pitkä karakaula. Pitkä ja kapea kaula mahdollistaa syvän upotuksen työkappaleisiin (esim. putkien sisähiominen).
Toimitussisältö
Sis. kiristysistukka ⌀ 6 mm, 1 kpl kaksoisavain avainkoko 13 ja 17, kuljetuslaukku.
Ei sis. akkua eikä laturia. Sopivat vara-akut ja laturit löytyvät numerolta 073834–073845.
Rakenne
- Pölyä kestävä ja tehokas akkukäyttöinen suorahiomakone.
- Huoltovapaa harjaton EC-moottori, jossa innovatiiviset jäähdytysrivat optimaalista jäähdytystä varten, sisältäen lämpötilavalvonnan.
- Ihanteellinen kaikkiin käyttökohteisiin. Optimaaliset kierrosluvut; sopii monille hioma-aineille ja materiaaleille portaattoman elektronisen kierrosluvun esivalinnan ansiosta.
- Maksimaalinen työtahti FEIN HighPower -litiumioniakuilla. Korkean virran kennot, joissa pysyvästi korkea virranantokyky ja 75 % suurempi virranantokyky kuin tavanomaisissa litiumioniakuissa.
- Miellyttävä ja vähävärinäinen työskentely erikseen laakeroidun moottorin ansiosta, joka on irtikytketty rungosta, sekä 4 lisävärinänvaimentimen ansiosta.
- Kattava käyttäjänsuojaus: pehmeäkäynnistys, uudelleenkäynnistyksen esto, elektroninen ylikuormitussuoja.
- Pölysuojattu, erillinen moottorielektroniikka kahvassa.
Huomautus
Sopivat vara-akut ja laturit löydät kohdasta 073834 eteenpäin.
Suorahiomakoneet on hyväksytty käytettäväksi pyöröviilojen kanssa, joiden halkaisija on enintään 12 mm.
Mainosteksti (rakenne)
- Huoltovapaa harjaton EC-moottori, jossa innovatiiviset jäähdytysrivat optimaalista jäähdytystä varten, sisältäen lämpötilavalvonnan.
- Maksimaalinen työtahti FEIN HighPower -litiumioniakuilla. Korkean virran kennot, joissa pysyvästi korkea virranantokyky ja 75 % suurempi virranantokyky kuin tavanomaisissa litiumioniakuissa.
- Miellyttävä ja vähävärinäinen työskentely erikseen laakeroidun moottorin ansiosta, joka on irtikytketty rungosta, sekä 4 lisävärinänvaimentimen ansiosta.
- Kattava käyttäjänsuojaus: pehmeäkäynnistys, uudelleenkäynnistyksen esto, elektroninen ylikuormitussuoja.
- Pölysuojattu, erillinen moottorielektroniikka kahvassa.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Suorahiomakone |
|---|---|
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Fein tyyppi E 18 V |
| Paino | 1,6 kg |
| Valmistajan merkintä | AGSZ 18-90 LBL Select |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Kierroslukualue | 2900–9000 min-1 |
| Akun jännite | 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 0 |
| Holkin enimmäis-⌀ | 8 mm |
| Maksimitärinät standardin mukaan | <2,5 m/s2 |
| Elektroninen kierrosluvun esivalinta | kyllä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 077262 |
|---|---|
| EAN | 4014586888750 |