Satinointikone Se17-200
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tehokas satiinihiomakone tehokkaalla 1700 watin moottorilla hiontaan, satiinikäsittelyyn, harjaukseen ja peilikiillotukseen.
- Kapea kahva-alue optimaalista ohjausta varten.
- Metabo Marathon -moottori patentoidulla pölysuojauksella pitkää käyttöikää varten.
- Karan lukitus ja työkaluton kiristysmutteri lisävarusteiden nopeaan vaihtoon.
- Nopea ja työkaluton roiskesuojan ja lisäkahvan säätö.
- Rauhallinen käynti, muotoon sopiva kiristystappi tasaisen hiomakuvion aikaansaamiseksi.
- Ylikuormitussuoja, pehmeä käynnistys ja uudelleenkäynnistyssuoja.
- Katkaisevat hiiliharjat moottorin suojaamiseksi.
- Vario-Tacho-Constamatic (VTC) -täysaaltoelektroniikka säätöpyörällä materiaalikohtaisille kierrosluvuille, jotka pysyvät vakiona kuormituksessa.
Toimitussisältö
Sisältää lisäkahvan.
Tekniset tiedot
| Paino | 2.9 kg |
|---|---|
| Valmistajan merkintä | SE 17-200 RT |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 1700 W |
| Kierroslukualue | 800 - 3000 min-1 |
| Työkalukiinnike | M 14 |
| Vääntömomentti | 17 Nm |
| Hiomarullan pituus | 50 - 100 mm |
| Hiomarullan ⌀ | 100 - 200 mm |
| Kaapelin pituus | 4 m |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G077754SE17-200 |
|---|---|
| EAN | 4007430323545 |