Yhdistelmä nauhahiomakone 230 V BS200P Bs200p
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kaksoishiomakone hiontaan, teroitukseen, jäysteiden poistoon ja, jos käytetään teräslankaharjaa, myös teräksen ja metallien ruosteenpoistoon. Integroitu LED-valaisin valaisee työalueen optimaalisesti. Laadukkaat asennuslaipat mahdollistavat laikkojen maksimaalisen tasaisuuden ja pitkän käyttöiän.
- Työkappaletuki, joka voidaan säätää ilman työkaluja.
Toimitussisältö
Normaalikorundi-hiomalaikka 60 N, kudottu hiomanauha K 60, kipinäsuojalasi, työkappaletuki ja kuusiokoloavain.
Huomautus
Sopivia hiomalaikkoja on saatavana nro 596100 ja nro 568733.
Malli
Yleiskäyttöinen yhdistelmähiomakone hiomanauhalla ja hiomalaikalla on ihanteellinen puun ja metallin työstöön.
- Suuri hiomavarsi, joka voidaan kallistaa portaattomasti 90 astetta kahdelle yleiselle hiomanauhapituudelle.
- Hiomanauhavarren kallistuksen säätö ilman työkaluja.
- Imuliitäntä hiomanauhavarren yhteydessä, sopii yleisille liitäntäholkeille.
- Sopii pyöröharjojen käyttöön teräslangalla ruosteenpoistoon.
- Integroitu LED-valaisin työalueen optimaaliseen valaistukseen.
- Joustava työskentely suurella hiomapinnalla tai vaihtoehtoisesti hiomavarren pyöristyksellä.
- Imuliitäntä hiomanauhavarren yhteydessä, sopii yleisille liitäntäholkeille.
- Hiomavarren kuminen vetopyörä urilla nopeaan lämmönpoistoon.
- Nopea, työkaluton hiomanauhan vaihto kannen avaamisen jälkeen.
- Laikkojen maksimaalinen tasaisuus ja pitkä käyttöikä korkealaatuisten asennuslaippojen ansiosta.
Malli
Yhdistelmähiomakone hiontaan, teroitukseen, jäysteenpoistoon ja teräsharjaa käytettäessä myös teräksen ja metallien ruosteenpoistoon. Integroitu LED-valo valaisee työalueen optimaalisesti. Laadukkaat kiinnityslaipat mahdollistavat laikkojen maksimaalisen tasaisuuden ja pitkän käyttöiän.
- Työkappaletuki, säädettävissä ilman työkaluja.
Toimitussisältö
Normaalikorundi-hiomalaikka 60 N, kudottu hiomanauha K 60, kipinäsuojalasi, työkappaletuki ja kuusiokoloavain.
Huomautus
Sopivia hiomalaikkoja on saatavana nro 596100 ja nro 568733.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Nauhahiomakoneet |
|---|---|
| Paino | 16.9 kg |
| Valmistajan merkintä | BS 200 Plus |
| Enimmäiskierrosluku: | 2980 min-1 |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 600 W |
| Kaapelin pituus | 1.8 m |
| Hiomanauhan pituus | 1000 mm; 1020 mm; 1000 mm; 1020 mm; 1000 mm; 1020 mm |
| Hiomanauhan leveys | 50 mm |
| Teho | 230 V |
| Hiomalaikan paksuus t | 25 mm |
| Hiomalaikan reiän ⌀ h | 32 mm |
| Hiomalaikan ⌀ d | 200 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G077550BS200P |
|---|---|
| EAN | 4061792226050 |