Putkinauhahiomakone
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
PutkihihnahiomakoneRakenne
Ruostumattomille putkille, joiden halkaisija 8–45 mm.
Toimitussisältö
1 putkihihnahiomakone RS 10-70 E, 10 hiomanauhaa K120/K180, 5 kpl hienoja kangasnauhoja, muovinen työkalulaukku.
Rakenne
Putkinauhahiomakone, jossa erittäin suuri hiontateho. Ihanteellinen putkien ja putkikäyrien työstöön – puhdistukseen, päästövärin poistoon, hitsaussaumojen hiontaan kiillotuksen esivalmisteluun asti sekä peilikiillotukseen. Kierroslukualue hionta-, hiomakangas- ja kiillotusnauhoille.
Parannettu nauhanohjaus.
Huomautus
Hiomakangasnauhoja saatavana alkaen nro 558011.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Putkihihnahiomakone |
|---|---|
| Paino | 2.9 kg |
| Valmistajan merkintä | RS 10-70 E |
| Nauhan leveys | 30 mm |
| Nauhan pituus | 533 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Suurin nauhanopeus | 350 - 1100 mm/s |
| Työstettävä putken ⌀ | 8 - 45 mm |
| Tehonkulutus | 800 W |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Maksimitärinät standardin mukaan | 4.5 m/s2 |
| Tyyppi | 72216660 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 077715 |
|---|---|
| EAN | 4014586867519 |