Nauhaviiila BF10-280E aloitussetti 72280551 72280551
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tehokas nauhaviiila laajalla aloitussetillä. Kattaa kaikki tärkeät käyttökohteet kulmien, reunojen, putkien ja profiilien työstöön.
- Suurin materiaalinpoistoteho ahtaissa tiloissa.
- Optimaalinen nopeus hionta-, nailonhionta- ja kiillotusnauhoille säädettävän kierroslukualueen ansiosta.
- Suurin upotussyvyys 165 mm.
- Nauhaleveydet 3–20 mm.
- Varma nauhan ohjaus myös kaikkein kapeimmille nauhoille.
Toimitussisältö
1 nauhaviiila BF610-2806E muovilaukussa, 3 hiomavartta, 10 hiomanauhaa 3, 6 ja 20 mm (raekoko 120) sekä 5 nailonhiontanauhaa 6 mm (keskikarkeat).
Huomautus
Metallinen kontaktirulla toimitetaan pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Nauhahiomakoneet |
|---|---|
| Paino | 2.1 kg |
| Valmistajan merkintä | BF 10-280E |
| Nauhan leveys | 3 mm; 6 mm; 20 mm; 3 mm; 6 mm; 20 mm; 3 mm; 6 mm; 20 mm |
| Nauhan pituus | 520 mm |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 800 W |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Kierroslukualue | 10000 - 28000 min-1 |
| Maksimitärinät standardin mukaan | < 2,5 m/s2 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G07771672280551 |
|---|---|
| EAN | 4014586867267 |