Nauhahiomakone GIS
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
GRIT GI -nauhahiomaohjelma korkeisiin teollisuusvaatimuksiin: tukeva rakenne, erittäin tehokkailla moottoreilla.
- Hyvä taloudellisuus parhaalla mahdollisella lastuamis-/poistokapasiteetilla.
- Tehokas moottori 4 kW (400 V, 3~, 50 Hz).
- Patentoitu nauhankiristysjärjestelmä,
- Korkea työturvallisuus: vaste, hiomarako ja silmäsuoja voidaan säätää yksilöllisesti.
Ihanteellinen ratkaisu kaikille, jotka etsivät pelkkää nauhahiomakonetta ilman laajennusmahdollisuuksia. Vankka, kompakti rakenne ja helppo käsiteltävyys takaavat ensiluokkaiset työresultaatit. Mukavasti säädettävä työskentelykorkeus, lastunkerääjä.
Toimitussisältö
Sis. konejalustan, CEE-pistokkeen (16 A), 1 hiomanauhan 2000 mm, raekoko 36.
Huomautus
Hiomanauhat ks. nro 558310 ff sekä nro 558453-56.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Nauhahiomakoneet |
|---|---|
| Paino | 86 kg |
| Valmistajan merkintä | GIS 150 |
| Nauhan leveys | 150 mm |
| Nauhan pituus | 2000 mm |
| Enimmäiskierrosluku: | 3000 min-1 |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Kokonaiskorkeus | 1020 mm |
| Kokonaisleveys | 540 mm |
| Kokonaispituus | 970 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 077612 |
|---|---|
| EAN | 2050001681485 |