Kaksoishiomakone 230 V
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Toteutus
Kaksoishiomakone hiontaan, teroitukseen, jäysteenpoistoon ja, jos käytetään teräslankaharjaa, myös teräksen ja metallien ruosteenpoistoon. Integroitu LED-valaisin valaisee työalueen optimaalisesti. Laadukkaat asennuslaipat mahdollistavat laikojen maksimaalisen tasaisuuden ja pitkän käyttöiän.
- Työkappaletuki, joka on säädettävissä ilman työkaluja.
Toimitussisältö
Sisältää normaalikorundi-hiomalaikat 36 P ja 60 N, kipinäsuojalasit, työkappaletuen ja kuusiokoloavaimet.
Huomautus
Sopivia hiomalaikkoja on saatavana alkaen nro 596100 ja nro 568733.
Toteutus
- Tehokas kone vaativaan katkaisuun, hiontaan ja jäysteenpoistoon.
- Sopii teräslankaisille pyöröharjoille ruosteenpoistoon.
- Integroitu LED-valaisin työalueen optimaaliseen valaistukseen.
- Suuri, kallistettava työkalutuki käytännöllisellä V-uralla hitsausneulojen hiontaan.
- Alhainen melutaso, vähäinen tärinä, huoltovapaa induktiomoottori.
- Maksimaalinen tasaisuus ja pitkä käyttöikä laikoille laadukkaiden asennuslaippojen ansiosta.
- Maksimaalinen työturvallisuus erityisen suuren, tukevan kipinäsuojalasin ansiosta.
Rakenne
Kaksoishiomakone hiontaan, teroitukseen, purseenpoistoon ja, kun käytetään teräslankaharjaa, myös teräksen ja metallien ruosteenpoistoon. Integroitu LED-valo valaisee työalueen optimaalisesti. Laadukkaat asennuslaipat mahdollistavat laikkojen maksimaalisen tasaisuuden ja pitkän käyttöiän.
- Työkappaletuki, säädettävissä ilman työkaluja.
Toimitussisältö
Sisältää normikorund-hiomalaikat 36 P ja 60 N, kipinäsuojalasit, työkappaletuen ja kuusiokoloavaimet.
Huomautus
Sopivia hiomalaikkoja on saatavana nro 596100 ja nro 568733.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kaksoishiomakone |
|---|---|
| Paino | 17,5 kg |
| Valmistajan merkintä | DS 200 Plus |
| Enimmäiskierrosluku: | 2980 min-1 |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 600 W |
| Kaapelin pituus | 1,8 m |
| Teho | 230 V |
| Hiomalaikan paksuus t | 25 mm |
| Hiomalaikan reiän ⌀ h | 32 mm |
| Hiomalaikan ⌀ d | 200 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 077530 |
|---|---|
| EAN | 4061792226029 |