Elektroninen nauhaviila BFE9-20 Bfe9-20
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Ominaisuudet
Tehokas, kompakti nauhaviila hiontaan, satiinointiin ja jäysteenpoistoon vaikeapääsyisissä kohdissa.
- Vario-Constamatic (VC) -täysaaltosähköinen ohjaus säätöpyörällä materiaalikohtaisille kierrosnopeuksille, jotka pysyvät vakioina kuormituksessa.
- Työkaluton 270° kääntyvä hiontalisäosa kaikkiin työasentoihin.
- Profiiloitu vetopyörä vähentää hiomanauhan luistamista.
- Työkaluton hiomanauhan vaihto ja säädettävä nauhanohjaus.
- Elektroninen pehmokäynnistys.
- Metabo Marathon -moottori patentoidulla pölysuojauksella pitkää käyttöikää varten.
- Katkaisushiiliharjat moottorin suojaamiseksi.
Toimitussisältö
Lisäkahva, teräspellistä valmistettu laatikko, hiomanauhavarsi (6, 13, 19 mm), 10 hiomanauhaa (6 x 457 mm; P60), 10 hiomanauhaa (6 x 457 mm; P120), 10 hiomanauhaa (19 x 457 mm; P60), 10 hiomanauhaa (19 x 457 mm; P120), 4 huopanauhaa.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Nauhahiomakoneet |
|---|---|
| Paino | 1.8 kg |
| Valmistajan merkintä | BFE 9-20 |
| Nauhan leveys | 6–19 mm; 6–19 mm; 6–19 mm |
| Nauhan pituus | 457 mm |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Suurin nauhanopeus | 9–20 m/s |
| Tehonkulutus | 950 W |
| Pakkaus | Teräslaukku |
| Kaapelin pituus | 4 m |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G077720BFE9-20 |
|---|---|
| EAN | 4007430298829 |