Kulmahiomakoneet
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Sinä määrität rajan – ei koneesi.
Laitteilla 850–2 wattia löydät oikean kulmahiomakoneen jokaiseen vaatimukseen ja käyttökohteeseen.
Toimitussisältö
Sisältää kiertymättömän suojakuvun, kiinnityssarjan, lisäkahvan ja avaimen kaksireikäisille lukitusmuttereille.
Rakenne
Varustettu teolliseen käyttöön tehokkaalla 100 watin moottorilla ja M-Brush-tekniikalla (huoltovapaat hiiliharjat, 3 kertaa pidempi käyttöikä koko koneen käyttöiäksi).
- Integroitu Autobalancer vähentää käsi-käsivarsitärinää jopa 50 %, pidentää koneen käyttöikää ja jopa kaksinkertaistaa hiomalaikkojen käyttöiän.
- Ergonominen paddle-kytkin kuolleen miehen toiminnolla.
- Nopein jarrujärjestelmä maksimaaliseen käyttäjäsuojaukseen: patentoitu mekaaninen laikkajarru pysäyttää laikan sammutuksen jälkeen myös sähkökatkon sattuessa 2 sekunnissa.
- Terässilmukka työskentelyn varmistamiseen korkealla.
- Metabo S-automatic -mekaaninen turvakytkin: minimoi takapotkun, kun laikka jumittuu.
- Elektroninen ylikuormitussuoja, pehmeäkäynnistys ja uudelleenkäynnistyksen esto.
- Vaihteistokoteloa voidaan kääntää 90 asteen välein vasenkätiseen käyttöön tai irtikytkentää varten.
- Vakio kierrosluku kuormituksessa.
- Pidempi käyttöikä, enemmän tehoa: Metabo Marathon -moottori patentoidulla pölysuojalla, jopa 20 % suurempi ylikuormitettavuus ja 50 % enemmän vääntömomenttia.
- Työkaluton, nopea laikanvaihto napin painalluksella Metabo M-Quick -järjestelmällä.
- Suojakupu säädettävissä ilman työkaluja; voidaan kiinnittää kiertymättömästi.
- Lisäkahva Metabo VibraTech (MVT) vähäisellä tärinällä.
Rakenne
Sinä määrität rajan – ei koneesi.
850–2 000 watin laitevalikoimasta löydät oikean kulmahiomakoneen jokaiseen vaatimukseen ja käyttökohteeseen.
Toimitussisältö
Sisältää kiertymissuojatun suojakuvun, kiinnityssarjan, lisäkahvan ja avaimen kaksireikäisille lukitusmuttereille.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kulmahiomakoneet |
|---|---|
| Paino | 2.7 kg |
| Valmistajan merkintä | WEPBA 19-125 Q DS |
| Energiansyöttö | Verkkovirtakäyttöinen |
| Tehonkulutus | 1900 W |
| Huomautus | Pikavaihtojärjestelmä; Pikavaihtojärjestelmä; Pikavaihtojärjestelmä |
| Levyn enimmäis-⌀ | 125 mm |
| Pehmokäynnistys | kyllä |
| Uudelleenkäynnistyksen esto | kyllä |
| Kaapelin pituus | 4 m |
| Takapotkun pysäytin | kyllä |
| Liitäntäkierre | M14 |
| Tyhjäkäyntikierrosluku | 11000 min-1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 077132 |
|---|---|
| EAN | 4061792224803 |