Kulmahiomakoneet, akku 71200162 71200162
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kulmahiomakoneet, akkukäyttöisetToimitussisältöIlman akkua, ilman laturia. Sisältää suojakuvun, työkaluttoman pikakiristysmutterin, tärinänvaimennetun kahvan, avaimen, kuljetuslaukku.
Huomautus
Sopivia akkuja ja latureita saatavilla numerosta 073832 alkaen. Suosittelemme 5,2 Ah akkua.
Rakenne
Pölyä kestävä ja tehokas 18 V akkukäyttöinen kulmahiomakone tehokkaisiin katkaisu-, hionta- ja jäysteenpoistotöihin.
- Huoltovapaa harjaton EC-moottori, jossa innovatiiviset jäähdytysrivat optimaalista jäähdytystä varten, sisältäen lämpötilavalvonnan.
- Maksimaalinen työtahti FEIN HighPower -litiumioniakuilla. Korkean virran kennot, joissa pysyvästi korkea virranantokyky ja 75 % suurempi virranantokyky kuin tavanomaisissa litiumioniakuissa.
- Miellyttävä ja vähävärinäinen työskentely erikseen laakeroidun moottorin ansiosta, joka on irtikytketty rungosta, sekä 4 lisävärinänvaimentimen ansiosta.
- Kattava käyttäjänsuojaus: pehmeäkäynnistys, uudelleenkäynnistyksen esto, elektroninen ylikuormitussuoja, jarru.
- Pölysuojattu, erillinen moottorielektroniikka kahvassa.
- FEIN SafetyCell Technology. Suojaa akkua ja konetta ylikuormitukselta, ylikuumenemiselta ja syväpurkautumiselta.
Etu
- Maksimaalinen kestävyys uuden sukupolven harjattomien FEIN PowerDrive -moottorien ansiosta.
- Suojaa moottoria aggressiiviselta keraamiselta ja mineraalipohjaiselta pölyltä täysin suljetun moottorikotelon avulla.
- Täydellinen kaikkiin käyttökohteisiin.
Optimaaliset nopeudet, sovitettu monille hioma-aineille ja materiaaleille portaattoman elektronisen kierrosluvun esivalinnan ansiosta.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kulmahiomakoneet |
|---|---|
| Usp1 | 18V |
| Usp2 | Ilman akkua. |
| Paino | 2.7 kg |
| Valmistajan merkintä | CCG 18-115 BL SELECT |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Maksimitärinät standardin mukaan | 5 m/s2 |
| Levyn enimmäis-⌀ | 115 mm |
| Suurin katkaisusyvyys | 25 mm |
| Uudelleenkäynnistyksen esto | kyllä |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Fein tyyppi E 18 V |
| Sarja | X-LOCK system |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Akun jännite | 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 0 |
| Kierroslukualue | 2500 - 8500 min-1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G07710671200162 |
|---|---|
| EAN | 4014586888408 |