Kompakti kulmahiomakone
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
FEIN – kompakti kulmahiomakone ⌀ 125 mm.
- Vankka, tehokas moottori päivittäiseen käyttöön.
- Tehokas käyttäjän suojaus takapotkuvalvonnalla, uudelleenkäynnistyssuojalla ja tärinää vaimentavalla kahvalla
- Korkea ylikuormituskestävyys suoran moottorijäähdytyksen ansiosta; vaihdepää käännettävissä 90° askelin (optimaalinen kytkimen asento käyttökohteen mukaan).
- Nopea hiomatarvikkeiden vaihto ilman työkaluja pikalukitusmutterin ansiosta.
Toimitussisältö
Kahva, suojakupu, kiristysmutteri, avain.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kulmahiomakoneet |
|---|---|
| Usp1 | CG, M14-hiomakarakierre |
| Usp2 | uudelleenkäynnistyksen estolla, tärinänvaimennetulla kahvalla |
| Paino | 2 kg |
| Valmistajan merkintä | WSG 8-125 |
| Energiansyöttö | Verkkovirtakäyttöinen |
| Tehonkulutus | 800 W |
| Maksimitärinät standardin mukaan | 5 m/s2 |
| Huomautus | lyhyt malli; lyhyt malli; lyhyt malli |
| Levyn enimmäis-⌀ | 125 mm |
| Suurin katkaisusyvyys | 33 mm |
| Uudelleenkäynnistyksen esto | kyllä |
| Kuolleen miehen kytkin | ei |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 077111 |
|---|---|
| EAN | 4014586875125 |