Kulmakiillotuskone WPO
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Portaaton elektroninen kierrosluvun säätö käytettävän työkalun optimaaliseen hyödyntämiseen.
- Voidaan käyttää myös kiristysholkin kanssa täysipainoisena satinointikoneena jatkuvissa töissä.
- Maksimaalinen kierrosluvun vakaus kuormituksesta riippumatta asetetulla alueella.
- Uudelleenkäynnistymissuoja, joka estää hallitsemattoman uudelleenkäynnistymisen sähkökatkon jälkeen.
Toimitussisältö
Fein-kulmapyörökiillotuskone WPO 14-25E, sivukahva
Erikoislisävarusteet
Vakiopaketti, pinta, nro 077718 koko F, satinointisarja profiileille, nro 077718 koko S, putkisarja, nro 077718 koko R.
Toimitussisältö
1 kuljetuslaukku, 1 pidike (kääntyvä), suojakaari, kiristysholkki rullille ja teloille, joissa on yleiskiilaura (100 mm), elastinen hiomatela (100×100 mm, raekoko 60), lamellihiomanailontela (100×100 mm, raekoko 180), tukilaikka tarrakiinnityksellä (⌀ 115 mm, M14), 1 aaltomuotoinen hiomanailon 30×150 mm, kiristysholkki 15 – 50 mm, 10 tarrakiinnitteistä hiomanailonia (⌀ 115 mm hieno).
Malli
- Portaaton elektroninen kierrosluvun säätö käytettävän työkalun optimaaliseen hyödyntämiseen.
- Voidaan käyttää myös kiristystapin kanssa täyswertisenä satinointikoneena jatkuviin töihin.
- Maksimaalinen kierrosluvun vakaus kuormituksesta riippumatta asetetulla alueella.
- Uudelleenkäynnistymisen esto, joka estää hallitsemattoman käynnistymisen uudelleen sähkökatkon jälkeen.
Toimitussisältö
Fein-kulmakiillotuskone WPO 14-25E, sivukahva
Erikoislisävarusteet
Vakiopaketti, pinta, nro 077718 koko F, satinointisarja profiileille, nro 077718 koko S, putkisarja, nro 077718 koko R.
Tekniset tiedot
| Paino | 2.4 kg |
|---|---|
| Valmistajan merkintä | WPO-aloitussarja ruostumattomalle teräkselle |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 1200 W |
| Maksimitärinät standardin mukaan | 3.5 m/s2 |
| Kierroslukualue | 900 - 2500 min-1 |
| Työkalukiinnike | M14 |
| Suurin kiillotustyökalun ⌀ | 250 mm |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 077712 |
|---|---|
| EAN | 4014586862743 |