Epäkeskohiomakone DEROS II
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Epäkeskohiomakone harjattomalla sähkömoottorilla.
- Alhainen energiankulutus. Erittäin kompakti, hiljainen, kevyt ja tehokas.
- 20 % tehokkaampi moottori kuin DEROS I:ssä, säilyttää vakionopeuden kovassa kuormituksessa.
- Wi-Fi-yhteys ja parannettu Bluetooth-yhteys.
- RPM-LED-ilmaisin nopeudensäätimessä + on/off-painike ja lukittava nopeus.
- Ulkoinen pölynpoisto voidaan liittää.
Käyttötiedot
Työstö (karkea-, väli- ja viimeistelyhionta) puulle, metallille ja lakkapinnoille. Erittäin sopiva vaikeapääsyisten tai profiloitujen pintojen työstöön sekä märkä- ja kuivahiontaan.
Huomautus
Sopiva hiomalaikka 6 reiällä, tuotenro 567775, 15 reiällä, tuotenro 567558, sekä ABRANET, tuotenro 567800.
Sopiva tukilaikka, tuotenro 567990, koko 150.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Epäkeskohiomakone |
|---|---|
| Paino | 1.1 kg |
| Energiansyöttö | Verkkovirtakäyttöinen |
| Tehonkulutus | 400 W |
| Maksimitärinät standardin mukaan | 3,4 m/s2 |
| Tukilaikka ⌀ | 150 mm |
| Epäkeskoliike | 5 mm |
| Epäkeskotaajuus | 4000 - 10000 min-1 |
| Sarja | DEROS II |
| Datalähtö | Bluetooth®-liitäntä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 077335 |
|---|---|
| EAN | 6416868227239 |