Akkukulmahiomakone akulla
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Etu
Akkujen 100 % yhteensopivuus – koskee kaikkia valmistajia.
Kaikki CAS-kumppaneiden 18 V -laitteet ja akkupaketit ovat 100 % yhteensopivia keskenään. CAS tarkoittaa Cordless Alliance System -järjestelmää.
Toimitussisältö
Sisältää akun, laturin ja metaBOXin.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät numeron 073870 − 073890 alta.
Rakenne
Hiiliharjaton 18 V -kulmahiomakone, erittäin tehokas mutta silti hyvin käyttäjäystävällinen.
- Akkua voidaan kääntää 90 asteen välein.
- Nopea jarrujärjestelmä ja turvakytkin.
- M-Quick-järjestelmä laikan vaihtoon ilman työkaluja.
- Uuden sukupolven hiiliharjaton, johdoton kulmahiomakone: luokkansa tehokkain, yhtä voimakas kuin 1500 watin verkkolaite.
- Huoltovapaa hiiliharjaton moottori, huippuhyötysuhde ja maksimaalinen käyttömukavuus.
- Nopea jarrujärjestelmä maksimaaliseen käyttäjäsuojaukseen: laikka pysähtyy 1,5 sekunnissa sammuttamisen jälkeen.
- M-Quick-järjestelmä laikan työkaluitta tapahtuvaan vaihtoon yhdellä painalluksella.
- Suojakupu säädettävissä ilman työkaluja; voidaan kiinnittää kiertymistä estävästi.
- Akkupakettia voidaan kääntää 90 asteen välein parhaan ergonomian saavuttamiseksi kaikissa työasennoissa.
- Metabo S-automatic -mekaaninen turvakytkin: minimoi takapotkun laikan jumittuessa markkinoiden alhaisimmalle tasolle – maksimaalinen käyttäjäsuoja.
- Elektroninen ylikuormitussuoja, pehmeä käynnistys ja uudelleenkäynnistymissuoja.
- Irrotettava pölysuodatin suojaa moottoria karkeilta hiukkasilta.
Toimitussisältö
Sisältää suojakuvun, tukilaipan, M-Quick-kiristysmutterin, Metabo VibraTech (MVT) -lisäkahvan, pölysuodattimen ja 2 kpl LiHD-akkuja.
Etu
Akkujen 100 % yhteensopivuus – koskee kaikkia valmistajia.
Kaikki CAS Partnerin 18 V -laitteet ja akkupaketit ovat 100 % yhteensopivia keskenään. CAS tarkoittaa Cordless Alliance Systemiä.
Toimitussisältö
Sis. akku, laturi ja metaBOX.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät numeroista 073870–073890.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kulmahiomakoneet |
|---|---|
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Tyyppi CAS 18 V; tyyppi CAS 18 V; tyyppi CAS 18 V |
| Akkukapasiteetti | 5,5 Ah |
| Moottorin rakenne | hiiliharjaton |
| Paino | 3 kg |
| Valmistajan merkintä | WB 18 LTX BL 15-125 Quick |
| Enimmäiskierrosluku: | 10000 min-1 |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Maksimitärinät standardin mukaan | 7,1 m/s2 |
| Pakkaus | Metabox |
| Akun jännite | 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Levyn enimmäis-⌀ | 125 mm |
| Ylikuormitussuoja | kyllä |
| Paino ilman akkua | 2 kg |
| Takapotkun pysäytin | kyllä |
| Pehmokäynnistys | kyllä |
| Uudelleenkäynnistyksen esto | kyllä |
| Kuolleen miehen kytkin | ei |
| Paino akku mukaan lukien | 3 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 077127 |
|---|---|
| EAN | 4061792229051 |