Johdoton erikoisruuvinväännin
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- RED-litiumioniakut, joissa erillinen kennojen valvonta ja latausilmaisin.
MILWAUKEE – Akkukäyttöinen kulmaporaruuvinväännin sekä räikkäruuvinväännin
- REDLINK™-elektroniikka portaattomalla kierrosnopeudensäädöllä, oikea-/vasenkäynnillä ja ylikuormitussuojalla.
- LED-valaistus työalueelle.
- Rakenne
Kevyt ja kätevä kompakti kulmaporaruuvinväännin ahtaisiin paikkoihin. Erittäin kompakti – kulmamitta vain 95 mm. Elektroninen 10-portainen momentinsäätö sekä poraustila ja FIXTEC-pikaporaistukka. Punainen LED-valo, joka ilmaisee saavutetun vääntömomentin.
Etu
Erittäin kompakti, vain 95 mm kulmamitta.
Toimitussisältö
Sisältää laturin ja kuljetuslaukun.
Ilman akkua ja ilman laturia.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät numeroväliltä 073801 – 073840.
Rakenne
- Red-litiumioniakut, joissa erillinen kennojen valvonta ja latausilmaisin.
MILWAUKEE – akkukäyttöinen kulmaporakone-/ruuvinväännin sekä räikkäruuvinväännin
- REDLINK™-elektroniikka, portaaton kierrosluvun säätö, oikea/vasen-käynti ja ylikuormitussuoja.
- LED-työaluevalaistus.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvinväännin |
|---|---|
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Milwaukee tyyppi B 18 V |
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 10 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 28 mm |
| Tyypillinen käyttö | Vahva |
| Sopii materiaalille | Teräs; Puu; Kivi; Teräs; Puu; Kivi; Teräs; Puu; Kivi |
| Maksimivääntömomentti, kova | 20 Nm |
| Paino | 1,9 kg |
| Valmistajan merkintä | C18RAD-0 |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Suurin kierrosluku 1. vaihteella | 0 - 1500 min-1 |
| Maksimitärinät standardin mukaan | < 2,5 m/s2 |
| Työkalukiinnike | ⌀ 1,5–10 mm |
| Toteutus | Kulma-poraruuvain |
| Akun jännite | 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 0 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 070225 |
|---|---|
| EAN | 4002395239085 |