Johdoton porakone/ruuvinväännin
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Versio
Bosch akkukäyttöinen porakone/ruuvinväännin
- Kompakti mutta vahva akkukäyttöinen 12 V porakone/ruuvinväännin oikea-/vasenkäynnillä.
- Electronic Motor Protection (EMP) ja Electronic Cell Protection (ECP).
- LED-valo työalueen valaisuun ja akun varaustilan ilmaisin.
- Monitasoinen momentinsäätö tarkkaan ruuvaukseen.
- Elektroninen kierrosluvun säätö rauhalliseen ja turvalliseen käynnistykseen porattaessa ja ruuvattaessa.
- Softgrip.
Huippuluokan teho–painosuhde, vääntömomentti jopa 20 Nm tehokkaaseen ruuvaukseen sekä samalla pieni paino ja mahdollisimman lyhyt runkopituus 163 mm.
Pitkä käyttöikä harjattoman EC-moottorin ansiosta.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät numeroista 073851 – 073866.
Toimitussisältö
Sisältää 2 kpl 12 V / 3,0 Ah litiumioniakkuja, laturin, L-Boxxin, vyöklipsin, bitinpidikkeen, 1/2 L-Boxx -sisäkkeen laitteelle ja laturille sekä 1/2 L-Boxx -sisäkkeen tarvikkeille.
Rakenne
Bosch johdoton porakone/ruuvinväännin
- Kompakti mutta tehokas johdoton 12 V porakone/ruuvinväännin oikea-/vasenkäynnillä.
- Electronic Motor Protection (EMP) ja Electronic Cell Protection (ECP).
- LED-valo työalueen valaisuun ja akun varaustilan ilmaisin.
- Monitasoinen vääntömomentin säätö tarkkaan ruuvaukseen.
- Sähköinen kierrosluvun säätö rauhalliseen ja turvalliseen aloitukseen porattaessa ja ruuvattaessa.
- Softgrip.
Huippuluokan teho–painosuhde: vääntömomentti jopa 20 Nm tehokkaaseen ruuvaukseen, samalla pieni paino ja mahdollisimman lyhyt runkopituus 163 mm.
Pitkä käyttöikä harjattoman EC-moottorin ansiosta.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät numeroilta 073851–073866.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Akkuiskuporakone/-ruuvinväännin |
|---|---|
| Usp1 | 12V |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Bosch 12 V; Bosch 12 V; Bosch 12 V |
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 10 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 19 mm |
| Tyypillinen käyttö | Strong |
| Maksimivääntömomentti, kova | 30 Nm |
| Maksimivääntömomentti (pehmeä) | 15 Nm |
| Paino | 0.8 kg |
| Valmistajan merkintä | GSR 12V-35 HX |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Maksimitärinät standardin mukaan | < 1,9 m/s2 |
| Pakkaus | Järjestelmälaukku (L-Boxx) |
| Akun jännite | 12 V; 12 V; 12 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Pikaistukan avainväli | 0 - 10 mm |
| Akkukapasiteetti | 3 Ah |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Moottorin rakenne | harjaton moottori |
| Kierroslukualue 1. vaihde | 0 - 400 min-1 |
| Kierroslukualue 2. vaihteella | 0 - 1750 min-1 |
| Pituus | 126 mm |
| Korkeus | 160 mm |
| Työkalukiinnike | Sisäkuusiokolo 1/4 tuumaa |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 070241 |
|---|---|
| EAN | 4059952514000 |