Akkuporakone-/ruuvinväännin GSR1215B Gsr1215b
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Bosch-akkuporakone/-ruuvinväännin
- Kompakti mutta tehokas johdoton 12 V akkuporakone/-ruuvinväännin, jossa oikea-/vasenkäynti.
- Electronic Motor Protection (EMP) ja Electronic Cell Protection (ECP).
- LED-valo työalueen valaisuun ja akun varaustilan ilmaisin.
- Monitasoinen vääntömomentin säätö tarkkaan ruuvaamiseen.
- Elektroninen kierrosluvun säätö rauhalliseen ja turvalliseen käynnistykseen porattaessa ja ruuvattaessa.
- Softgrip.
Toimitussisältö
Sis. laturin ja kuljetuslaukun.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät numeroista 073851–073866.
Etu
kompakti muotoilu, ihanteellinen ahtaisiin paikkoihin.
Toimitussisältö
2 kpl 12 V / 2,0 Ah litiumioniakkuja
Malli
Bosch akkukäyttöinen porakone-/ruuvinväännin
- Kompakti mutta vahva akkukäyttöinen 12 V porakone-/ruuvinväännin oikea-/vasenkierrolle.
- Electronic Motor Protection (EMP) ja Electronic Cell Protection (ECP).
- LED-valo työalueen valaisuun ja akun varaustilan ilmaisin.
- Monitasoinen momentinsäätö tarkkaan ruuvaamiseen.
- Elektroninen kierrosluvun säätö rauhalliseen ja turvalliseen käynnistykseen porattaessa ja ruuvatessa.
- Softgrip.
Toimitussisältö
Sisältää laturin ja kuljetuslaukun.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät numeroista 073851–073866.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Akkuporakone/-ruuvinväännin |
|---|---|
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Bosch 12 V; Bosch 12 V; Bosch 12 V |
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 10 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 19 mm |
| Tyypillinen käyttö | Keskitaso |
| Maksimivääntömomentti, kova | 30 Nm |
| Maksimivääntömomentti (pehmeä) | 15 Nm |
| Paino | 1 kg |
| Valmistajan merkintä | GSR 12V-15 |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Maksimitärinät standardin mukaan | <2,5 m/s2 |
| Akun jännite | 12 V; 12 V; 12 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Pikaistukan avainväli | 0 - 10 mm |
| Akkukapasiteetti | 2 Ah |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Moottorin rakenne | 2-napainen moottori |
| Sopii materiaalille | Puu; Teräs; Puu; Teräs; Puu; Teräs |
| Kierroslukualue 1. vaihde | 0 - 380 min-1 |
| Kierroslukualue 2. vaihteella | 0 - 1300 min-1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G070240GSR1215B |
|---|---|
| EAN | 3165140895248 |