Akkuporakone/-ruuvinväännin
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Ominaisuudet
MILWAUKEE – akkukäyttöinen porakone/-ruuvinväännin Tehokas akkukäyttöinen 2-vaihteinen porakone/-ruuvinväännin oikea-/vasenkäynnillä. REDLITHIUM™-akut, joissa jokaisen kennon valvonta ja lataustason näyttö. Kestävä metallinen vaihteistokotelo pitkää käyttöikää varten.
FIXTEC-metallinen pikaistukka karalukituksella. LED-valo työalueen valaisuun. Softgrip-kahva korkeaan käyttömukavuuteen.
- Hiiliharjaton POWERSTATE™-moottori enemmän tehoa kompaktimmassa rakenteessa (pituus 151 mm).
- REDLINK PLUS™ -elektroniikka älykkääseen tehonhallintaan ja ylikuormitussuojaan.
- 16-portainen elektroninen momentinsäätö sekä poraustila.
Etu
REDLINK PLUS™ -elektroniikka.
Toimitussisältö
Sis. 2 kpl 12 V / 6,0 Ah litiumioniakkua, laturi, vyöklipsi, HD-box.
Huomautus
Sopivat vara-akut ja laturit löytyvät nroista 073816, 073827 ja 073840.
Rakenne
MILWAUKEE – akkukäyttöinen porakone/-ruuvinväännin Vääntävä, akkukäyttöinen 2-nopeuksinen porakone/-ruuvinväännin oikea-/vasenkäynnillä. REDLITHIUM™-akut kennojen yksilövalvonnalla ja lataustason näytöllä. Kestävä metallinen vaihdekotelo pitkää käyttöikää varten.
FIXTEC-metallinen pikaistukka karalukituksella. LED-valo työalueen valaisuun. Softgrip-kahva korkeaan käyttömukavuuteen.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Porakone/ruuvinväännin |
|---|---|
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Milwaukee tyyppi B 12 V; Milwaukee tyyppi B 12 V; Milwaukee tyyppi B 12 V |
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 13 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 35 mm |
| Tyypillinen käyttö | Strong |
| Maksimivääntömomentti, kova | 44 Nm |
| Paino | 1.5 kg |
| Valmistajan merkintä | M12FDD-602X |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Suurin kierrosluku 1. vaihteella | 0 - 450 min-1 |
| Enimmäiskierrosluku 2. vaihteella | 1700 min-1 |
| Maksimitärinät standardin mukaan | < 2,5 m/s2 |
| Pakkaus | Järjestelmälaukku (HD = Heavy Duty) |
| Akun jännite | 12 V; 12 V; 12 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Pikaistukan avainväli | 1.5 - 13 mm |
| Akkukapasiteetti | 6 Ah |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Moottorin rakenne | hiiliharjaton moottori |
| Sopii materiaalille | Teräs; Puu; Teräs; Puu; Teräs; Puu |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 070215 |
|---|---|
| EAN | 4058546376697 |