Akkuporakone/-ruuvinväännin
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Kompakti ja tehokas akkukäyttöinen porakone-/ruuvinväännin, jossa oikea-/vasenkäynti.
- LED-valo työalueen valaisuun ja akun varaustilan ilmaisin.
- Monitasoinen vääntömomentin säätö tarkkaan ruuvinvääntöön.
- Elektroninen kierrosluvun säätö rauhalliseen ja turvalliseen käynnistykseen porauksessa ja ruuvinväännössä.
- Softgrip.
Ergonomia ja miellyttävämpi käsiteltävyys kompaktin rakenteen ansiosta.
Moottorijarru tarkkaan työskentelyyn.
Huomautus
Sopivia vara-akkuja, aloitussarjoja ja latureita on saatavana nrosta 073851 ja nroista 073863–073867.
Etu
Electronic Motor Protection.
Toimitussisältö
Sis. 2 litiumakkua, laturin ja L-BOXXin.
Malli
- Kompakti ja tehokas akkuporakone/-ruuvinväännin oikea-/vasenkäynnillä.
- LED-valo työalueen valaisuun ja akun varaustilan ilmaisin.
- Moniportainen vääntömomentin säätö tarkkaan ruuvaukseen.
- Elektroninen kierrosluvun säätö rauhalliseen ja turvalliseen käynnistykseen porauksessa ja ruuvauksessa.
- Softgrip.
Erinomainen ergonomia ja miellyttävämpi käsiteltävyys kompaktin rakenteen ansiosta.
Moottorijarru tarkkoihin töihin.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät nro 073851 – nro 073866.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Akkuiskuporakone/-ruuvinväännin |
|---|---|
| Usp1 | 18 V 4-napainen tasavirtamoottori |
| Usp2 | Pikaistukan kiristysalue 1,5–13 mm, 2 akulla, L-Boxxissa |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Bosch 18 V |
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 13 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 35 mm |
| Tyypillinen käyttö | Keskiraskas |
| Maksimivääntömomentti, kova | 55 Nm |
| Maksimivääntömomentti (pehmeä) | 21 Nm |
| Paino | 1.7 kg |
| Valmistajan merkintä | GSR 18V-21 |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Maksimitärinät standardin mukaan | <2,5 m/s2 |
| Pakkaus | Järjestelmälaukku (L-Boxx) |
| Akun jännite | 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Pikaistukan avainväli | 1.5 - 13 mm |
| Akkukapasiteetti | 2 Ah |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Moottorin rakenne | 4-napainen DC-moottori |
| Sopii materiaalille | Puu; Teräs |
| Kierroslukualue 1. vaihde | 0 - 480 min-1 |
| Kierroslukualue 2. vaihteella | 0 - 1800 min-1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 070243 |
|---|---|
| EAN | 3165140979412 |