Johdoton porakoneruuviavain vaihdettavalla poraistukalla
Tuotekuvaus
Malli
Bosch-akkuporakone/ruuvinväännin
- Kompakti mutta tehokas johdoton 12 V porakone/ruuvinväännin oikea-/vasenkierrolla.
- Varustettu Electronic Motor Protection (EMP)- ja Electronic Cell Protection (ECP) -toiminnoilla.
- LED-valo työalueen valaisuun ja akun varaustilan ilmaisin.
- Moniasentoinen vääntömomentin säätö tarkkaan ruuvaukseen.
- Elektroninen kierrosnopeuden säätö rauhalliseen ja turvalliseen käynnistykseen porattaessa ja ruuvattaessa.
- Softgrip.
Tarkkaa työskentelyä myös ahtaissa paikoissa kompaktin koon ansiosta kärkipitimellä tai vaihdettavalla epäkesko- tai kulmaliitteellä. Joustavaa työskentelyä neljän erilaisen FlexiClick-lisäosan vaihdejärjestelmän ansiosta. Mukava käsittely: lisäosat pysyvät yksinkertaisesti laitteessa, kun 16 eri asentoa säädetään.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät nro 073851 – nro 073866.
Etu
Monipuolinen, 4 poraistukkavaihtoehtoa.
Toimitussisältö
Sis. laturin, epäkeskolisäosan, poraistukan, kulmaporalisäosan, kärkipitimen ja L-BOXXin.
Rakenne
Bosch-akkuporakoneruuviavain
- Kompakti mutta vahva johdoton 12 V:n porakoneruuviavain oikea-/vasenkierrolla.
- Electronic Motor Protection (EMP) ja Electronic Cell Protection (ECP).
- LED-valo työalueen valaisuun ja akun varaustilan ilmaisin.
- Monivaiheinen vääntömomentin säätö tarkkaan ruuvaamiseen.
- Elektroninen kierrosluvun säätö rauhalliseen ja turvalliseen käynnistykseen porattaessa ja ruuvatessa.
- Softgrip.
Tarkkaa työskentelyä myös vaikeapääsyisissä paikoissa kompaktin koon ansiosta kärkipidikkeellä tai vaihdettavalla epäkesk- tai kulmaliitteellä. Joustavaa työskentelyä neljällä eri FlexiClick-liitteellä varustetun vaihtojärjestelmän ansiosta. Mukava käsitellä: liitteet pysyvät yksinkertaisesti kiinni laitteessa, kun säädetään 16 eri asentoa.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät kohdista nro 073851–nro 073866.
Tekniset tiedot
| Usp1 | Vaihdettavalla poraistukalla, 12 V. |
|---|---|
| Usp2 | 2 akulla, L-Boxxissa |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Bosch 12 V; Bosch 12 V; Bosch 12 V |
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 10 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 19 mm |
| Tyypillinen käyttö | Strong |
| Maksimivääntömomentti, kova | 30 Nm |
| Maksimivääntömomentti (pehmeä) | 15 Nm |
| Valmistajan merkintä | GSR 12V-15FC |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Maksimitärinät standardin mukaan | < 1,9 m/s2 |
| Pakkaus | Järjestelmälaukku (L-Boxx) |
| Akun jännite | 12 V; 12 V; 12 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Pikaistukan avainväli | 0–10 mm |
| Akkukapasiteetti | 2 Ah |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Moottorin rakenne | 2-napainen moottori |
| Kierroslukualue 1. vaihde | 0 - 400 min-1 |
| Kierroslukualue 2. vaihteella | 0 - 1300 min-1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 070242 |
|---|---|
| EAN | 3165140847322 |