Johdoton porakone-/ruuvinväännin
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Ominaisuudet
MILWAUKEE – akkukäyttöinen porakone/ruuvinväännin Tehokas akkukäyttöinen 2-nopeuksinen porakone/ruuvinväännin oikea-/vasenkäynnillä. REDLITHIUM™-akut, joissa jokaisen kennon valvonta ja varaustason ilmaisin. Kestävä metallinen vaihdekotelo pitkää käyttöikää varten.
FIXTEC-metallinen pikakiristeinen poraistukka karalukituksella. LED-valo työalueen valaisuun. Softgrip-kahva korkeaa käyttömukavuutta varten.
Ominaisuudet
- 4-napaisella DC-moottorilla, ylikuormitussuojalla ja vähäisellä huollontarpeella.
- REDLINK™-elektroniikka – turvallinen kuormituksen säätö ylikuormitussuojalla akun, moottorin ja vaihteiston pitkää käyttöikää varten.
- Kokonaispituus vain 185 mm.
- 19-portainen momentinsäätö sekä porausasento.
Etu
Erittäin kompakti, kokonaispituus vain 185 mm.
Toimitussisältö
Sis. 2 kpl 12 V / 2,0 Ah litiumioniakkua, laturi, vyöpidike, HD-box.
Huomautus
Sopivat vara-akut ja laturit löytyvät numeroilla 073814, 073815, 073829 ja 073840.
Rakenne
MILWAUKEE – akkukäyttöinen porakone-/ruuvinväännin Vääntävä, akkukäyttöinen 2-nopeuksinen porakone-/ruuvinväännin oikea-/vasenkierrolla. REDLITHIUM™-akut, joissa jokaisen kennon valvonta ja varaustilan ilmaisin. Kestävä metallinen vaihdekotelo pitkää käyttöikää varten.
FIXTEC metallinen pikaistukka karalukituksella. LED-valo työalueen valaisuun. Softgrip-kahva korkeaa käyttömukavuutta varten.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Porakone/ruuvinväännin |
|---|---|
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Milwaukee tyyppi B 12 V; Milwaukee tyyppi B 12 V; Milwaukee tyyppi B 12 V |
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 10 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 22 mm |
| Tyypillinen käyttö | Medium |
| Maksimivääntömomentti, kova | 30 Nm |
| Paino | 1.2 kg |
| Valmistajan merkintä | M12BDD-202C |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Suurin kierrosluku 1. vaihteella | 0 - 400 min-1 |
| Enimmäiskierrosluku 2. vaihteella | 1500 min-1 |
| Maksimitärinät standardin mukaan | < 2,5 m/s2 |
| Pakkaus | Järjestelmälaukku (HD = Heavy Duty) |
| Akun jännite | 12 V; 12 V; 12 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Pikaistukan avainväli | 1.5–10 mm |
| Akkukapasiteetti | 2 Ah |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Moottorin rakenne | 4-napainen moottori |
| Sopii materiaalille | Teräs; Puu; Teräs; Puu; Teräs; Puu |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 070210 |
|---|---|
| EAN | 4002395002627 |