Akkukäyttöinen porakone/ruuvinväännin, ilman akkua ja laturia
Tuotekuvaus
Rakenne
MILWAUKEE – akkukäyttöinen porakone/ruuvinväännin Vääntävä, akkukäyttöinen 2-vaihteinen porakone/ruuvinväännin oikea-/vasenkierrolla. REDLITHIUM™-akut, joissa jokaisen kennon valvonta ja varaustilan ilmaisin. Kestävä metallinen vaihteistokotelo pitkää käyttöikää varten.
FIXTEC-metallinen pikaistukkainen poraistukka karalukituksella. LED-valo työalueen valaisuun. Softgrip-kahva korkeaa käyttömukavuutta varten.
Toimitussisältö
Versio ilman akkua ja laturia. Sisältää kuljetuslaukun.
Rakenne
FUEL™-huippumalli, jossa harjaton POWERSTATE™-moottori parhaaseen hyötysuhteeseen.
Erittäin vähäinen kuluminen ja jopa 10 kertaa pidempi käyttöaika kuin vakiomallisilla tasavirtamoottoreilla. Korkea tehokkuus ja parannettu akkukapasiteetti mahdollistavat jopa 2 kertaa pidemmän käyttöajan (verrattuna muuhun litiumionitekniikkaan).
REDLINK PLUS™ -elektroniikka – erinomainen tehonsäätö:
- Järjestelmäviestintä käyttölaite – akku.
- Ylikuormitussuoja pidentää akun, moottorin ja vaihteiston käyttöikää.
Toimitussisältö
Lisäkahvalla helpompaa vääntömomentin tukea varten.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät numeroista 073801–073840.
Toteutus
MILWAUKEE – akkukäyttöinen porakone/ruuvinväännin Vääntävä akkukäyttöinen 2-nopeuksinen porakone/ruuvinväännin oikea-/vasenkäynnillä. REDLITHIUM™-akut, joissa jokaisen kennon valvonta ja lataustason ilmaisin. Kestävä metallinen vaihdekotelo pitkää käyttöikää varten.
FIXTEC-metallinen pikalukitteinen poraistukka karalukituksella. LED-valo työalueen valaisuun. Softgrip-kahva korkeaan käyttömukavuuteen.
Toimitussisältö
Versio ilman akkua ja laturia. Sis. kuljetuslaukku.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pora/ruuvinväännin |
|---|---|
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Milwaukee tyyppi B 18 V; Milwaukee tyyppi B 18 V; Milwaukee tyyppi B 18 V |
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 16 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 89 mm |
| Tyypillinen käyttö | Heavy Duty |
| Maksimivääntömomentti, kova | 158 Nm |
| Paino | 1.4 kg |
| Valmistajan merkintä | M18 FDD3 |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Suurin kierrosluku 1. vaihteella | 0 - 550 min-1 |
| Enimmäiskierrosluku 2. vaihteella | 2100 min-1 |
| Maksimitärinät standardin mukaan | <2,5 m/s2 |
| Pakkaus | Järjestelmälaukku (HD = Heavy Duty) |
| Akun jännite | 18 V; 18 V; 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Pikaistukan avainväli | 1.5 - 13 mm |
| Akkukapasiteetti | 2 Ah |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 0 |
| Moottorin rakenne | harjaton moottori |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 070211 |
|---|---|
| EAN | 4058546376567 |